48 سري جهيزيه به نوعروسان در مياندوآب اهدا شد

مهاباد- ايرنا- مدير كميته امداد امام خميني (ره) مياندوآب گفت: 48 سري جهيزيه به ارزش يك ميليارد و 800 ميليون ريال از محل اعتبارات كميته امداد و كمك هاي مردمي با حضور مسوولان شهرستاني به نوعروسان مددجوي اين نهاد اهدا شد.

رسول بخشي روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: 40 سري از اين جهيزيه ها شامل يخچال، فرش و لوازم ضروري ديگر بود كه به همت خيران مياندوآب تهيه و اهدا شد.
وي با بيان اينكه از ابتداي امسال تاكنون براي 73 نوعروس به ارزش 2 ميليارد و 425 ميليون ريال جهيزيه اهدا شده است، گفت: براي هشت نفر از فرزندان مددجو نيز به مبلغ 80 ميليون ريال هديه دامادي پرداخت شده است.
وي با بيان اينكه هم اكنون 10 نوعروس در صف دريافت جهيزيه هستند، اضافه كرد: همچنين 6 واحد مسكن براي خانوارهاي بي سرپرست تحت پوشش اين نهاد هر كدام به ارزش 350 ميليون ريال از منابع دولتي، امدادي و خيران ساخته شده كه در هفته دولت به مددجويان واگذار مي شود.
وي بيان كرد: فرهنگ كار خير در مياندوآب به حدي رواج يافته است كه خانواده هاي تازه در گذشتگان هزينه مراسم يادبود متوفي را در جهت حمايت از نيازمندان اختصاص مي دهند و همچنين در روز هاي اخير خيّري به نام 'حاج رحمان اسلامي' اهل شهر باروق هزينه سفره احسان حج خود را به مبلغ 200 ميليون ريال براي خريد جهيزيه به نوعروسان نيازمند اختصاص داد.
به گزارش ايرنا، حدود سه هزار و 500 خانوار با جمعيت 10 هزار و 800 نفر زير پوشش كميته امداد امام خميني (ره) مياندواب هستند.
شهرستان مياندوآب در جنوب آذربايجان غربي واقع است و بيش از 277 هزار نفر جمعيت دارد.
9871/3093/2093