۲۳ مرداد ۱۳۹۷،‏ ۱۰:۳۱
کد خبر: 83000602
۰ نفر
شركتهای دانش بنیان 60 هزار میلیارد تومان فروش داشتند

كرمانشاه - ایرنا - معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: شركتهای دانش بنیان كشور سال گذشته بیش از 60 هزار میلیارد تومان فروش داشتند كه رقم قابل توجهی است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سورنا ستاری روز سه شنبه در جریان بازدید از شركتهای دانش بنیان كرمانشاه در جمع خبرنگاران افزود: اكنون تعداد 23 هزار و 700 شركت دانش بنیان در كشور فعال است و 300 هزار شغل مستقیم در این شركت ها ایجاد شده است.
ستاری اظهار داشت: شركتهای دانش بنیان امروز به سیستم جدید كارآفرینی تبدیل شده و نسل جدیدی از كارآفرینی توسط این شركت ها به اقتصاد كشور تزریق می شود و این اقتصاد پایدار را تا سالها حفظ می كند.
وی نكته كلیدی شركتهای دانش بنیان را ایجاد پارك های فناوری دانست و گفت: آینده اقتصاد كشور به این سمت حركت می كند.
ستاری ، شركتهای دانش بنیان را در حوزه های آی سی تی، نانو، تجهیزات پزشكی و آزمایشگاهی ذكر كرد و گفت: این شركت ها در قالب پارك علم فناوری فعالیت می كنند.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری تاكید كرد : فعالیت شركتهای دانش بنیان باید به عنوان فرهنگ كارآفرینی در كشور تقویت شود.
وی در ادامه با تاكید براینكه ما باید اصول فكر اقتصاد دانش بنیان را رعایت كنیم افزود: وام و تسهیلات گزینه مناسبی برای تقویت این شركتها نیست چرا كه در بازپرداخت اقساط آن با مشكل مواجهه می شوند.
ستاری پیشنهاد كرد: شركتهای دانش بنیان به دلیل نوپا بودن باید از حمایت صندوق های ریسك پذیر بهره مند شوند.
این مقام مسئول همچنین گفت: امسال برنامه گسترده ای در حوزه شتاب دهنده ها داریم و امیدواریم از این طریق شغل و درآمد برای دانش آموختگان دانشگاهی فراهم كنیم.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در پایان گفت: خوشحالم در خدمت مردم كرمانشاه هستم و اتفاقات خوب و جدیدی در حوزه دانش بنیان با حمایت استاندار در این استان انجام شده است.
بازدید از شركت دانش بنیان پارت بیستون در شهرك صنعتی بیستون، بازدید از مرحله اول مركز نوآوری كرمانشاه اسلام آبادغرب، بازدید از مركز شتاب دهنده تخصصی كرمانشاه پارك علم و فناوری كرمانشاه و شركت در جلسه شورای اداری استان از جمله های برنامه های سفر یك روزه معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به كرمانشاه است.
3033/8066/3209