آیین ازدواج و خانواده جوان در شهر یزد برگزار شد

یزد - ایرنا - همزمان با هفته ازدواج ( 22 الی 28 مرداد ماه) ، آیین « ازدواج و خانواده جوان « دوشنبه شب در سرسرای شهید صدوقی (ره) شهر یزد برگزار شد.

به گزارش ایرنا معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد یكی برنامه های مهم دولت را ایجاد اشتغال و پیگیری ازدواج جوانان ذكر كرد.
محمدعلی طالبی افزود: واگذاری امور به جوانان ، جلب مشاركت آنها در عرصه های مختلف ، رسیدگی به نیازها و فراهم كردن امكانات فرهنگی و ورزشی توسط دستگاه های مسئول و با مشاركت خیران در این ارتباط پیگیری می شود.
مدیركل ورزش و جوانان یزد هم همكاری بین بخشی برای موج آفرینی و انسجام در رسیدگی به موضوع ازدواج جوانان و فرهنگ سازی را برای هم افزایی از جمله اهداف جشن یادشده برشمرد.
مسعود شریعتی افزود: با همراهی خیران و همكاری دستگاه های مختلف برای ازدواج آسان ، پایدار و به هنگام جوانان گام های خوبی برداشته شد كه باید همچنان ادامه یابد.
تجلیل از زوج‌ های موفق و خادمان ازدواج همراه با برنامه های شاد و موسیقی از دیگر برنامه ها بود.
مراسم یادشده با حضور جمعی از مسئولان و هزار و 500 جوان و خانواده ها به همت اداره كل ورزش و جوانان و با مشاركت دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و سازمان فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد برگزار شد.
همچنین به مناسبت هفته ازدواج برنامه هایی از جمله برگزاری نمایشگاه جهیزیه ایرانی ، ارائه خدمات مشاوره ای به زوج های جوان در آستانه ازدواج و برگزاری گردهمایی فرهنگی در « گذر فرهنگ و هنر مازاری‌ های یزد » پیش بینی شد.
استان یزد با یك میلیون و 138 هزار نفر جمعیت، 42 تشكل مردم نهاد جوانان دارد .
7536/ 2047/