250 هزار واحد مسكن روستایی در حال مقاوم سازی است

گچساران - ایرنا- معاون مسكن روستایی و بازسازی مناطق سانحه دیده بنیاد مسكن انقلاب اسلامی گفت: 250 هزار واحد مسكونی روستایی در سراسر كشور در دست مقاوم سازی و بازسازی است .

عزیز الله مهدیان شامگاه دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد مسكن روستایی 200 هزار واحد مقاوم سازی می شود و 50 هزار واحد در مناطق زلزله زده در دست بازسازی است.
وی بیان كرد: با توجه به زلزله خیز بودن بیشتر مناطق كشور و وقوع زمین لرزه های متعدد در سال های مختلف، در قالب اجرای طرح مقاوم سازی مسكن روستایی از سال 84 تاكنون بیش از 40 درصد از واحدهای مسكونی روستایی كشور مقاوم سازی شده است.
مهدیان ابراز كرد: بر اساس طرح مقاوم سازی مسكن روستایی، سالانه باید 200 هزار واحد مسكونی در كشور مقاوم سازی شود كه از سال 84 تا كنون 2 میلیون و 200 واحد مسكونی مقاوم سازی شده است.
معاون مسكن روستایی و بازسازی مناطق سانحه دیده بنیاد مسكن انقلاب اسلامی گفت: براساس برنامه ریزی صورت گرفته پنج میلیون و 300 هزار واحد روستایی در كشور وجود دارد كه تا سال 1405 افزون بر 75 درصد این واحدها مقاوم سازی می شود.
64 هزار روستا در كشور وجود دارد كه 37 هزار روستا بالای 20 خانوار جمعیت دارد.
وی تصریح كرد: امسال به 200 هزار واحد مسكونی 250میلیون ریال تسهیلات بهسازی و مقاوم سازی مسكن روستایی پرداخت خواهد شد.
مهدیان اظهار داشت: در سال جاری 50 هزار میلیارد ریال تسهیلات بانكی برای مقاوم سازی واحدهای روستایی در كشور به روستائیان پرداخت می شود.
وی با اشاره به زلزله كرمانشاه ،گفت: 27 هزار میلیارد ریال تسهیلات بانكی و هشت هزار میلیارد ریال كمك بلاعوض برای مقاوم سازی 35 هزار واحد مسكونی و 60 هزار واحد تعمیری در كرمانشاه پرداخت می شود.
تعداد واحدهای مسكن روستایی مقاوم سازی شده كشور قبل از سال 84، هفت درصد مجموع واحدهای مسكونی روستایی بود.
30 درصد جمعیت كشور در مناطق روستایی ساكن هستند.
2082/1662