۲۲ مرداد ۱۳۹۷،‏ ۱۸:۳۱
کد خبر: 83000194
۰ نفر
22 مركز علمی كاربردی در استان یزد فعال است

یزد - ایرنا - رییس دانشگاه جامع علمی كاربردی یزد با تبیین فعالیت 22 مركز زیر مجموعه این دانشگاه در استان گفت: هر چند بر اساس مصوبه شورای عالی اداری وابستگی 12 مركز علمی كاربردی به دولت باید تا سال 1398 قطع شود اما این موضوع به منزله انحلال این دانشگاه نیست.

به گزارش ایرنا، محمد صالح احمدی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران مهمترین رسالت دانشگاه علمی كاربردی را مهارت آموزی عنوان كرد و افزود: این دانشگاه به همراه دانشگاه فنی و حرفه ای بر پایه برنامه ششم توسعه به لحاظ كمی و هم كیفی توسعه خواهد یافت.
وی با بیان اینكه اكنون 10 درصد دانشجویان كشور در دانشگاه علمی كاربردی و پنج درصد دانشجویان در دانشگاه فنی و حرفه ای تحصیل می كنند، اضافه كرد: مجموع این رقم بر پایه برنامه ششم توسعه باید از 15 درصد به 30 درصد ارتقا یابد كه این مهم بیانگر توجه به این دانشگاه های مهارتی است.
رئیس دانشگاه جامع علمی كاربردی استان یزد با یادآوری اجرای طرح پالایش مدرسان این دانشگاه اظهار داشت: تاكنون 50 درصد مدرسان این دانشگاه در مصاحبه های مختلف به منظور بررسی صلاحیت علمی و تجربی شركت كردند كه 25 درصد آنان به تدرس ادامه می دهند.
احمدی خاطر نشان كرد: از شهریور امسال نیز مدرسان جدید بر اساس صلاحیت عملی و تجربی پذیرش می شوند.
وی با بیان اینكه هر یك از مراكز علمی كاربردی استان باید نسبت به راه اندازی مراكز نوآوری اقدام كنند، افزود: طبق مصوبه هیات امنای دانشگاه جامع علمی و كاربردی، به دانشجویانی كه ایده جدیدی در این مراكز به ثبت برسانند 500 میلیون ریال تسهیلات با كارمزد 2 درصد اعطا می شود.
رئیس دانشگاه علمی كاربردی یزد از آغاز پذیرش دانشجویان مقطع كاردانی و كارشناسی این دانشگاه در 9 مركز فعال در استان خبر داد و افزود: پذیرش دانشجویان مقطع كاردانی تا 29 مرداد و مقطع كارشناسی نیز تا پنجم شهریور ماه ادامه دارد و علاقه مندان در 127 كد رشته نسبت به انتخاب رشته اقدام می كنند.
حدود یكهزار مدرس در مراكز زیرمجموعه دانشگاه جامع علمی كاربردی استان یزد به آموزش پنج هزار دانشجو در 150 رشته می پردازند.
7532/ 6197