60 ورزشكار نابینا و كم بینا به مسابقات جاكارتا اعزام می شوند

سمنان- ایرنا- رییس فدراسیون نابینایان و كم بینایان كشور گفت : 60 ورزشكار زیر مجموعه این رشته ورزشی در بخش مردان و زنان به مسابقات پارا آسیایی جاكارتای اندونزی اعزام می شوند.

به گزارش ایرنا، محمدرضا مظلومی روز دوشنبه در مجمع عمومی هیات نابینایان و كم بینایان سمنان در سالن اجتماعات اداره كل ورزش و جوانان استان، افزود : 23 ورزشكار در رشته دو و میدانی، 2 ورزشكار شناگر و یك دوچرخه سوار و هفت جودوكار و در رشته شطرنج 12 ورزشكار به این مسابقات آسیایی اعزام می شوند.
به گفته وی همچنین دو تیم رشته فوتبال آقایان و بانوان در این مسابقات‌ حضور دارند.
وی تصریح كرد : با همكاری كمیته پارالمپیك، فدراسیون جانبازان و روشندلان در دهه فجر جشنواره ای با حضور 6 هزار ورزشكار در قالب مسابقات انجام می شود.
مظلومی خاطرنشان كرد : سهم ورزشكاران نابینا و كم بینا در این مسابقات 2 هزار نفر خواهد بود.
رییس فدراسیون نابینایان و كم بینایان كشور ادامه داد : حضور ورزشكاران نابینا و كم بینایان سمنانی در مسابقات دهه فجر امسال، جایگاه استان را ارتقا می دهد.
وی با اشاره به شرایط اقتصادی حاكم بر جامعه، اضافه كرد : با توجه به برهه زمانی كنونی، تعامل و همكاری مسوولان و مردم برای رفع مشكلات ورزشی روشندلان اهمیت دارد.
وی به جایگاه مطلوب استان سمنان در ادوار مختلف اشاره و بیان كرد : همكاری افراد مجمع هیات‌ نابینایان و كم بینایان باعث اعتلای جایگاه این ورزش در استان و كشور می شود.
مظلومی اضافه كرد : برگزاری كلاس های آموزشی مربیان و توجه به ورزش جوانان روشندل در استان سمنان جدی گرفته شود.
رییس فدراسیون نابینایان و كم بینایان كشور بیان داشت : بودجه سال جاری این فدراسیون 30 میلیارد ریال است و با همكاری سازمان ها مانند بهزیستی می توان این میزان را افزایش داد.
به تاكید مظلومی مسوولان هیات سعی كنند از و نهادها برای پیشبرد اهداف، حامی مالی جذب كنند.
بازی های آسیایی 2018 از 27 مرداد تا 11 شهریور ماه امسال به میزبانی شهر جاكارتای اندونزی برگزار می شود. تیم ایران با حضور 220 ورزشكار و در 13 رشته در مسابقات آسیایی جاكارتای اندونزی شركت می كند.
مدیركل ورزش و جوانان سمنان در این جلسه گفت : شناسایی و بانك اطلاعاتی جامع نابینایان و كم بینایان این استان برای برنامه ریزی در خصوص بودجه ضروری است.
فتاحی به ظرفیت و قابلیت های ورزشی این استان اشاره و اضافه كرد : با توجه به میزبانی های عدیده و مطلوب مسابقات كشوری در استان، می توان با برگزاری مسابقات مختلف ورزش های نابینایان و كم بینایان، جامعه را با توانمندی های روشندلان با وجود برخی محدودیت ها آشنا كرد.
وی با بیان این كه اعتبار هیات‌ نابینایان و كم بینایان در سال گذشته، 180 میلیون ریال بود، گفت : از ابتدای سال تاكنون 40 میلیون ریال اعتبار به این هیات تخصیص یافته است.
مدیركل ورزش و جوانان استان سمنان تصریح كرد : با وجود محدودیت اعتبارات نسبت به سال گذشته با اتخاذ تدابیر به سمت عملیاتی شدن اهداف و كاهش مشكلات ورزشی روشندلان پیش خواهد رفت.
به گفته وی رفع كمبود فضای ورزشی، برگزاری كلاس های مربیگری و افزایش تجهیزات و امكانات ورزشی از جمله اقدامات در راستای رفع مشكلات روشندلان استان می باشد كه با برنامه ریزی مدون باید این چالش ها برطرف شود.
فتاحی ورزش را عاملی برای افزایش شادابی در روشندلان و در نهایت زمینه كسب استقلال نسبی آنان ذكر و اضافه كرد : ارتباط سازنده مسوولان با خانواده روشندلان اقدامی مثبت در جهت ترغیب آن ها برای حضور این قشر در جامعه است.
وی ورزش را پل ارتباطی بین افراد و جامعه در جهت كسب سلامت جسمی و روحی موثر دانست.
به گزارش ایرنا، مجمع هیات نابینایان و كم بینایان سمنان امروز با حضور رییس‌ هیات‌ نابینایان و كم بینایان فدراسیون جمهوری اسلامی و شماری از مسوولان ورزشی در سالن جلسات، اداره كل ورزش و جوانان برگزار شد.
استان سمنان بیش از 37 هزار ورزشكار در رشته‌های مختلف و هیات نابینایان و كم بینایان سمنان 45 ورزشكار سازمان‌ یافته دارد و با برنامه هدفمند سعی دارد تعداد افراد سازمان‌ یافته را افزایش دهد.
9891/6026