ایران 12 جایزه المپیاد اختراعات كره جنوبی را كسب كرد

پكن- ایرنا- تیم اعزامی جمهوری اسلامی ایران به المپیاد جهانی اختراعات جوانان كره جنوبی در دو بخش دانش آموزی و دانشجویی، 12 جایزه این رقابت ها را كسب كرد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا در پایان این رقابت ها كه شب گذشته (یكشنبه) پایان یافت تیم ایران در بخش دانش آموزی یك مدال طلا، سه نقره، سه برنز و دو جایزه ویژه و در بخش دانشجویی هم یك مدال نقره و دو مدال برنز را كسب كرد.
در بخش دانش آموزی این رقابت ها نسترن نصریان نشان طلا و جایزه ویژه انجمن زنان كارآفرین جهان، محمد پارسا قاسمی و علیرضا هاشمی هر دو مدال نقره و 'یاسمن حسینی و ترنج عباسی' نیز به صورت مشترك مدال برنز این رقابت ها را كسب كردند.
همچنین در این بخش 'كیمیا گل پرور و یلدا سواری' به صورت مشترك، 'صبا غلامی و دیانا پرچمی' به صورت مشترك و سجاد احمدی هم به صورت انفرادی مدال برنز این رقابت ها را كسب كردند.
در بخش دانشگاهی نیز محمد رضا مجیدی از دانشگاه علوم پزشكی مشهد در بخش نوآوری های حوزه سلامت حایز مدال نقره شد.
همچنین علی كشاورز باقری دانشجوی دكترای پزشكی دانشگاه آزاد اسلامی و احمد روستا نیز توانستند در بخش دانشجویی مدال برنز این رقابت ها را از آن خود كنند.
اعضای تیم دانش آموزی جمهوری اسلامی ایران از میان برگزیدگان جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا به عنوان بزرگترین رویداد دانش آموزی كشور با حضور پنج هزار و 200 دانش آموز از 31 استان انتخاب و به این رقابت ها اعزام شده بودند.
این مسابقات در دو بخش دانش آموزی و دانشجویی و از 19 تا 21 مرداد ماه 97 در شهر سئول كره جنوبی برگزار شد.
**آساق**1904**