آزادگان نماد پايبندي به ارزش‌هاي انقلاب هستند

تبريز- ايرنا- مديركل بنياد شهيد و امور ايثارگران آذربايجان‌شرقي با بيان اينكه آزادگان نماد پايبندي به ارزش‌هاي انقلاب هستند، گفت: عزت و آبروي نظام و انقلاب مرهون صبر، مقاومت و ايستادگي آزادگان است.

به گزارش ايرنا، قاسم صمديان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به سالروز ورود افتخارآميز آزادگان دوران 8 سال دفاع مقدس به ميهن عزيزمان، افزود: اين سرافرازان با ايمان راسخ و عقيده‌اي استوار سخت‌ترين شكنجه‌هاي رژيم بعث عراق را تحمل كرده و حقانيت نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران را به جهانيان نشان دادند.
وي بر لزوم نهادينه‌سازي فرهنگ پايداري، مقاومت و آزادگي در جامعه تأكيد كرد و گفت: آزادگان با تحمل رنج و سختي‌هاي دوران اسارت در زندان‌هاي رژيم بعث صدام با خداوند معامله كردند و آزاد و سرافراز به ميهن بازگشتند.
صمديان بابيان اينكه خاطره شيرين آزاد‌سازي خرمشهر شيرين‌ترين اتفاق براي مردم ايران بود، افزود: حلاوت آزادي و بازگشت آزادگان به خاك وطن هيچ‌گاه از خاطره و اذهان مردم پاك نشده و نخواهد شد.
وي اضافه كرد: رزمندگان غيور اسلام با دستان خالي و بدون هيچ‌گونه برابري چه از لحاظ تعداد نيرو و چه از لحاظ تجهيزات و مهمات توانستند با ايمان به پروردگار متعال، تاريخ 8 سال دفاع مقدس را با رشادت‌هاي خود رقم بزنند.
مديركل بنياد شهيد و امور ايثارگران آذربايجان‌شرقي خاطرنشان كرد: تكريم آزادگان و همسرانشان تجليل از صبر و استقامت اين عزيزان در دوران اسارت است.
به گزارش ايرنا، مردم آذربايجان شرقي 9 هزار و 807 شهيد تقديم ايران اسلامي كرده اند و 23 هزار جانباز، 2 هزار آزاده و 35 هزار ايثارگر از اين خطه در هشت سال دفاع مقدس جانفشاني كرده اند.
6120/6183