۲۲ مرداد ۱۳۹۷،‏ ۱۱:۳۹
کد خبر: 82999615
۰ نفر
نشر حكايت‌هاي جنايي در دو رمان ايراني

تهران- ايرنا- «پنهاني» و «پنهاني در تاريكي» دو رمان ايراني در ميان تازه هاي نشر، هر كدام دربردارنده حكايتي جنايي هستند كه در يكي، از داستان جنايي رمزگشايي مي شود و در ديگري، جنايت به شناخت بيشتر دو انسان مي انجامد.

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار فرهنگي ايرنا، رمان «پنهاني» نوشته نسترن خالصي كه توسط انتشارات مرواريد به چاپ رسيده، داستان زوج جواني را مطرح مي كند كه درگير فراز و فرودهاي يك زندگي معمولي و كم حاشيه هستند و به ناگاه وارد يك ماجراي جنايي مي شوند.
ماجرايي كه آنها را به شناخت جديدي از يكديگر مي رساند و در نهايت قضاوت را براي آن دو سخت مي كند، در تب و تاب همين حوادث است كه مرز عشق و نفرت باريك تر مي شود و هر كدام مي فهمند كه چقدر درست زيستن دشوار است.
«دوستي ما آنقدرها هم عميق نبود كه بخواهيم با هم ازدواج كنيم همان طور كه دوستي مان با شوخي هاي مسخره شروع شد ازدواجمان هم در دنياي كلماتي به وجود آمد كه ترجيح مي دادي خودت را زياد درگير معنايشان نكني، حالا شرايطمان كمي فرق كرده است، اما آن روزها ما آدم هاي خوشي بوديم كه زندگي را زياد جدي نمي گرفتيم...
وقتي رابطه مان به طور جدي شروع شد هنوز نمي دانستم جايگاهم در اين رابطه كجاست. آيا دوستي هستم كه روزهاي جمعه با كوله پشتي اش به برنامه هاي كوه پيمايي مي پيوندد يا كسي كه اگر به برنامه نپيوندد يك جاي كار مي لنگد...»
پنهاني در 197 صفحه نوشته و نخستين نسخه چاپي آن به قيمت 240 هزار ريال روانه بازار شد.

**پنهاني در تاريكي
اين رمان نوشته مشترك فرزانه كرم پور، حامد معصومي و آسيه مشكي است كه در 240 صفحه به رشته تحرير در آمده و چاپ اول آن در 770 نسخه توسط انتشارات ققنوس به چاپ رسيده است.
داستان پنهاني با خبر يك تصادف و مرگ شروع مي‌شود و با رمزگشايي آن تا پايان ادامه مي يابد، شخصيت‌هاي اصلي رمان پنهان در تاريكي مهرانگيز، پسرش بهرام و دخترش بيتا هستند و شوهرش حميد كه با قتل او داستان آغاز مي شود، حميد مرده‌اي است كه در تمام داستان حضور فعال و گاه فعال‌تر از زنده‌ها دارد.
در قسمتي از اين كتاب مي‌خوانيم:
«از امسال تصميم گرفته‌ام، هر سال در تقويمم، وصيت‌نامه‌اي بنويسم. كي مي‌داند كه مرگ كي به سراغش مي‌آيد؟ اگر در اين مورد با پرنيان حرف بزنم حتماً اشكش در مي‌آيد و اگر مهرانگيز بفهمد، سري به علامت بيهودگي تكان مي‌دهد و بي آنكه نگاهم كند، مي گويد: اين صدا كردن مرگ است. چه اهميتي داره، وقتي مرديم، چي به كي برسه؟...»
قيمت پنهاني در تاريكي 180 هزار ريال است.
فراهنگ**3009**1055