تسهیلات ارزان قیمت به بافت های فرسوده هرمزگان پرداخت می شود

بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان گفت: برای نوسازی 5 هزار واحد مسكونی بافت فرسوده و حاشیه نشین این استان حمایت های لازم انجام شده و تسهیلات ارزان قیمت به متقاضیان پرداخت می شود.

به گزارش ایرنا، فریدون همتی یكشنبه شب در بازدید از روند اجرای طرح ساماندهی بافت فرسوده محله چاهستانی های بندرعباس افزود: تا پایان امسال طبق برنامه ریزی صورت گرفته واحد های مسكونی یاد شده در هرمزگان نوسازی می شود.
وی بیان داشت: هم چنین در این طرح ها تمامی خدمات مورد نیاز برای داشتن یك محله خوب در نظر گرفته شده كه می طلبد مردم ساكن در این محلات همكاری و مشاركت لازم را جهت اجرای سریع این طرح داشته باشند.
استاندار هرمزگان اظهار داشت: با اجرای این طرح های مسكونی، تحول بزرگی در محلات بافت فرسوده و ناكارآمد هرمزگان صورت می گیرد و آرامش را برای ساكنان آن بدنبال خواهد داشت.
«در اطلاعات منتشره اداره كل راه و شهرسازی هرمزگان در زمینه اطلاعات بافت های ناكارآمد شهری این استان آمده است: هم اكنون نزدیك به 366 هزار نفر از جمعیت شهرهای این استان در بافت های فرسوده، سكونت گاه های غیر رسمی و محدوده های تاریخی ساكن هستند.»

** آغاز نوسازی واحدهای مسكونی محله چاهستانی ها از مهرماه
استاندار هرمزگان گفت: عملیات ساخت و نوسازی واحدهای مسكونی محله چاهستانی های بندرعباس از اول مهر ماه امسال آغاز و به متقاضیان این طرح تسهیلات ارزان قیمت پرداخت می شود.
همتی یادآورشد: اقدام های خوبی برای بازگشایی معابر و احداث خیابان 24 متری محله چاهستانی ها صورت گرفته و خیابان های 20 متری و 16 متری نیز در این محله با همكاری اداره كل راه و شهرسازی هرمزگان و شهرداری بندرعباس احداث می شوند.
وی گفت: تمركز اصلی بر محله چاهستانی ها بوده اما همزمان در دیگر محلات دارای بافت فرسوده و ناكارآمد بندرعباس نیز طرح های بازگشایی معابر اجرا می شود.
محله چاهستانی ها از جمله محله های بندرعباس با بافتی فرسوده است كه مسكن و معابر عبور و مرور مردم در آن بسیار نامناسب بوده و هیچگونه امكاناتی نیز در آن وجود ندارد.
محله چاهستانی های بندرعباس دارای 106 هكتار وسعت است و افزون بر3 هزار و 300 خانوار در آن ساكن هستند.
هم اكنون 46درصد جمعیت شهر بندرعباس در بافت های فرسوده و سكونت گاه های غیر رسمی كه وسعت آنها به 3 هزار و 72هكتارمی رسد، اسكان دارند.
7195/ 6048