تكمیل 60 طرح ورزشی یزد افزون بر هزار میلیارد ریال نیاز دارد

یزد - ایرنا - مدیركل ورزش و جوانان یزد گفت: برای تكمیل 60 طرح نیمه تمام ورزشی این استان به یكهزار و 200 میلیارد ریال بودجه نیاز است كه خیران و بخش خصوصی می توانند دولت را در این ارتباط كمك كنند.

به گزارش ایرنا ، مسعود شریعتی یكشنبه شب در آیین تجلیل از خبرنگاران فعال حوزه ورزش با اشاره به اینكه دولت به رغم برخی محدویت های مالی ، تكمیل طرح های نیمه تمام را در اولویت قرار داد، به اهمیت همكاری خیران و بخش خصوصی اشاره كرد و افزود: خیران برای همكاری و اعلام آمادگی می توانند به ادارات ورزش و جوانان مراجعه كنند.
وی بدون اشاره به میزان پیشرفت طرح ها مهمترین آنها را فضاهای مسقف و روباز ورزشی به خصوص سالن های چند منظوره در شهرها و روستاهای 10 شهرستان استان ذكر كرد.
این مسئول ورزشی استان یكی از برنامه های مهم دولت را در گسترش ورزش، راه اندازی خانه های ورزش روستایی ذكر كرد كه تاكنون با همكاری دهیاران ، شوراها و مسئولان مناطق 35 خانه به بهره برداری رسیده است و تا پایان سال 1397 این تعداد به 50 خانه افزایش می یابد.
شریعتی به تدوین سند توسعه ورزش یزد برای نخستین مرتبه بعد از پیروزی انقلاب در سال 1357با حضور كارشناسان و بهره گیری از نظرات جامعه هدف به عنوان نقشه راه بلند مدت در فعالیت های ورزشی اشاره كرد كه تاكنون 80 درصد آن اجرا شد .
وی با بیان فعالیت افزون بر 400 باشگاه ورزشی با مشاركت بخش خصوصی و نظارت این اداره كل در رشته های مختلف ،یادآور شد: باشگاه ها نقش مهمی در جذب علاقه مندان به ورزش و فرهنگ سازی دارد.
شریعتی ، اهمیت نظارت بر نحوه فعالیت باشگاه ها را ماموریت اساسی این اداره كل برشمرد كه در سال 1396 با همكاری سایر دستگاه های مسئول یك هزار و 800 مورد بازرسی انجام شد .
مدیركل ورزش و جوانان یزد به فوت 2 نوجوان فوتبالیست استان در گرجستان اشاره كرد و با اشاره به اینكه اعزام آنها به تفلیس در قالب تور تفریحی و گردشگری انجام شد، هیچ ارتباطی به ورزش و فوتبال ندارد و بر رعایت مقررات و نظارت خانواده ها بر فعالیت فرزندان خود تاكید كرد.

** اشتغال مهمترین نیاز جوانان است
معاون فرهنگی و امور جوانان اداره كل ورزش و جوانان یزد هم گفت: مهمترین نیاز جوانان اشتغال است و برای حل آن به همكاری تمام دستگاه ها ، مردم و بخش خصوصی در كنار برنامه های دولت نیاز است .
احمد طالبی برنامه های مهم این معاونت را واگذاری امور به جوانان و نظارت و پیگیری مسائل و مشكلات آنها برشمرد و خاطرنشان كرد: تاكنون 42 تشكل جوانان تشكیل شده است و بر اساس برنامه ریزی انجام شده این تعداد تا پایان سال 1397 به 50 مورد افزایش خواهد یافت.
این مسئول با تبریك پیوند آسمانی حضرت علی (ع) و فاطمه زهرا (س) به برنامه های هفته ازدواج ( 23 لغایت 29 مردادماه ) اشاره كرد و مهمترین آنها را ، تجلیل از زوج ‌های موفق، تكریم از خادمان امر ازدواج ، اجرای برنامه های شاد و طنز توسط هنرمندان یزدی ، اجرای زنده موسیقی و جشن های مختلف در شهرستان ها ذكر كرد.
طالبی همچنین از برگزاری جشن ازدواج و خانواده با مشاركت دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد در روز 22 مرداد ماه جاری در سالن شهید صدوقی (ره) خبر داد.

**22 طرح ورزشی در هفته دولت سال 1397 افتتاح می شود
همچنین معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره كل ورزش و جوانان یزد در آیین یادشده گفت: به مناسبت هفته دولت ( دوم لغایت هشتم شهریور ماه) 22 طرح ورزشی شامل سالن ها و زمین های چمن مصنوعی در استان افتتاح می شود.
محمد شیخی اشاره ای به بودجه هزینه شده برای اجرای طرح ها نكرد ولی از همكاری خیران و بخش خصوصی با این اداره كل در انجام وظایف در بخش عمرانی و كمك به فراهم شدن زیر ساخت های لازم برای ورزش قدردانی كرد.
وی با بین اینكه رسانه ها نقش مهمی در جلب مشاركت بخش خصوصی برای همراهی دولت در انجام طرح ها و برنامه ها دارند از آنها خواست همچنان به همكاری خوب خود با این اداره كل ادامه دهند.

**خبرنگاران با نقدهای سازنده در توسه ورزش همكاری كنند
به گفته رئیس روابط عمومی اداره كل ورزش و جوانان یزد، خبرنگاران رسانه های گروهی با نقدهای سازنده و راهگشای خود نقش مهمی در توسعه و فرهنگ سازی ورزش در میان مردم و خانواده ها دارند.
محمود حاجی حسینی افزود: اصحاب رسانه با انعكاس اخبار و گزارشات دقیق و تحلیل های منطقی خود موجب جلب مشاركت همگان در رشته های ورزشی بوده اند.
در آیین یادشده ، خبرنگاران در خصوص وضعیت فوتبال یزد ، طرح های نیمه تمام ، برنامه های ورزشی هفته دولت و علت فوت 2 نوجوانان عضو یكی از مدارس فوتبال سئوال كردند.
به مناسبت روز خبرنگار ( 17 مرداد) با اهدای لوح سپاس از فعالیت تعدادی از خبرنگاران فعال ورزش استان قدردانی شد.
استان یزد با یك میلیون و 138 هزار نفر جمعیت، 2 نشریه ورزشی ، 20 خبرنگار فعال ورزشی ، 47 هیات ورزشی و 65 هزار ورزشكار سازمان یافته دارد.
7536/ 2047/