۲۱ مرداد ۱۳۹۷،‏ ۲۱:۰۰
کد خبر: 82999173
۰ نفر
182 میلیارد ریال كالای احتكار در بوشهر كشف شد

بوشهر-ایرنا-فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: از ابتدای سالجاری تاكنون پنج مورد كالای احتكار به ارزش 182 میلیارد ریال در این استان كشف شد.

به گزارش ایرنا، سردار خلیل واعظی روز یكشنبه درجمع خبرنگاران افزود: ازاین میزان كشفیات احتكار سه مورد با 141 میلیارد ریال طی چهار ماه نخست كشف و 2 مورد باقیمانده نیز طی 48 ساعته در شهرستان بوشهر و دشتستان كشف شده است.
وی اظهارداشت: محموله احتكار شده در شهرستان بوشهر 500 تن برنج بود كه در یك انبار به ارزش 40 میلیارد ریال شناسایی شده است.
واعظی ادامه داد: در شهرستان دشتستان نیز از یك انبار 38 تن برنج خارجی، 2 تن ماكارونی و سایر اقلام غذایی احتكار شده به ارزش یك میلیارد و 150 میلیون ریال كشف شد.
وی گفت: در این ارتباط متهمان دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.
واعظی ادامه داد: در چهار ماهه نخست امسال همچنین 2 فقره فرار مالیاتی به ارزش 27 میلیارد ریال و یك فقره تسهیلات بانكی جعلی به ارزش 11 میلیارد ریال شناسایی شد عاملان آنها دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.
وی گفت: در مدت یاد شده همچنین 33 فقره زمین خواری به ارزش 128 میلیارد ریال در استان بوشهر كشف و ضبط شد.
فرمانده انتظامی استان بوشهر ادامه داد: همچنین در چهار ماه نخست امسال چهار هزار میلیارد ریال كالای قاچاق كشف شد كه در مقایسه با مدت مشابه 327 درصد رشد دارد.
واعظی گفت: در ارتباط با خودروهای قاچاق نیز در گمرك بوشهر یكهزار و 306 خودرو كشف شد كه از این میزان شماری توقیف و شماری نیز وضعیت شان در دست پیگیری است.
وی اظهار داشت: در گمرك گناوه نیز 594 خودرو شناسایی شد كه 222 مورد آنها تاكنون توقیف شده است.
فرمانده انتظامی استان بوشهر افزود: در ارتباط با جرائم اقتصادی استان بوشهر در چهار ماهه امسال با 48 فقره رشد 87 درصدی را در مقایسه با سال گذشته تجربه كرد.
7212/6045