۲۰ مرداد ۱۳۹۷،‏ ۱۷:۵۰
کد خبر: 82997917
۰ نفر
آتش بار دیگر در میانكاله شعله ور شد

ساری-ایرنا-وزش باد ، آتش در اراضی جنگلی تالاب بین المللی میانكاله در شرق مازندران را بار دیگر شعله وركرد.

به گزارش خبرنگارایرنا،حدود 180 هكتار از اراضی جنگلی حاشیه تالاب میانكاله كه جان پناه پرندگان مهاجر و بومی برای تخم گذاری و تغذیه محسوب می شود ، نیمه شب گذشته دچار آتش سوزی شد كه با تلاش ماموران یگان حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی مازندران خاموش شد.
براساس گزارش منابع مردمی دقایقی قبل باشروع وزش باد بار دیگر آتش سوزی دراراضی این ذخیرگاه زیست كره جهان شعله ور شد كه سطح این آتش حدود 500 هكتار برآورد شده است.
حدود 20 هزار از 60 هزارهكتارمساحت شبه جزیره میانكاله در شرق مازندران را اراضی جنگلی و مرتعی شامل انارمحلی ، سازیل و گیاهان وحشی چون تمشك تشكیل می دهد.
در سال گذشته حدود 300 هكتار از این اراضی براثر خطای انسانی ناشی از دست های پنهان زمین خواران ساحلی در آتش سوخت و در سال جاری نیز در 2 مورد آتش سوزی 10 هكتار از این اراضی نابود شد.
یك منبع آگاه در میانكاله شعله ور شدن آتش مجدد در این منطقه را مورد تایید قرار دارد .
این منبع كه خواست نامش ذكر نشود عصر روز شنبه در گفت و گو با خبرنگارایرنا با بیان این كه مساحت اتش سوزی در این مرحله سطح بیشتری را در بر گرفت خواهان كمك مردمی برای خاموشی آتش سوزی شد.
وی علت اتش سوزی چند سال اخیر در میانكاله را ناشی از خطای انسانی دانست كه در برخی مواقع به طور عمد برای تصرف اراضی این حادثه را ایجاد می كنند، دانست.
در تماس چندین باره خبرنگارایرنا دفتر ساری با مدیركل محیط زیست مازندران و رئیس اداره محیط زیست درشهرستان بهشهربه دلیل احتمال حضور در محل حادثه برقراری ارتباط با آنها میسر نشد.
6982/1899