96هزاربيمار از خدمات بيمارستان بهشتي ياسوج بهره مند شدند

ياسوج- ايرنا- رئيس بيمارستان شهيد بهشتي ياسوج گفت: در چهار ماه نخست سال جاري، 96 هزار بيمار بستري، سرپايي و پاراكلينيكي از خدمات درماني اين بيمارستان بهرمند شدند.

سيد ذاكر سعيدي نژاد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: روزانه بيش از 800 بيمار و ماهيانه بيش از 25 هزار نفر به بيمارستان شهيد بهشتي ياسوج، جهت دريافت خدمات درماني عمومي و تخصصي مراجعه مي كنند.
وي افزود: ويزيت، نوار قلب، آزمايشگاه، راديولوژي، سي تي اسكن، اندسكوپي، كلونسكوپي، سنگ شكن، فيزيوتراپي و ماموگرافي، از خدمات ارائه شده در اين بيمارستان است.
سعيدي نژاد بيان كرد: در تمامي مراحل رسيدگي و درمان بيماران در اين مركز، حفظ آرامش بيمارستان و جلوگيري از حضور بيش از حد و ازدحام همراهان ضروري بوده و هر بيمار در صورت نياز با اعطاي كارت همراه اورژانس، مي‌تواند يك يا حداكثر 2 نفر به عنوان همراه داشته باشد.
وي عنوان كرد: بيماران اورژانس و بخش هاي آي سي يو ممنوع ‌الملاقات بوده و نيازي به حضور جمعيت بسيار بر بالين آن ها نيست زيرا كه اين امر موجب اختلال در روند رسيدگي به بيماران خواهد شد.
در بيمارستان شهيد بهشتي ياسوج 735 پرسنل، پزشك عمومي، متخصص، پرستار و پشتيباني مشغول به ارائه خدمات در جهت ارتقا سطح سلامت مراجعه كنندگان هستند.
قبل از انقلاب اسلامي تنها كمتر از 300 تخت استاندارد بيمارستاني در كهگيلويه و بويراحمد وجود داشت .
اين تعداد به بركت انقلاب اسلامي و با بهره برداري از بيمارستان‌هاي تازه تأسيس در شهرستان‌هاي گچساران، ياسوج و باشت به بيش از يك هزار تخت استاندارد رسيده است.
مركز آموزشي و درماني شهيد بهشتي ياسوج با قدمتي بيش از 40 سال تنها مركز درماني بيماران تصادفي در كهگيلويه و بويراحمد است.
هم اكنون 700 تخت بيمارستاني در اين استان وجود دارد و 700 تخت ديگر براي خدمات رساني بهينه در حوزه سلامت بايد راه اندازي شود.
با بهره برداري از سه بيمارستان در حال تكميل شامل 283 تختخوابي ياسوج، 100 تختخوابي گچساران و 32 تختخوابي باشت شمار تخت‌هاي بيمارستاني در استان به حدود يك هزار تخت خواهد رسيد.
بر اساس چشم‌انداز 1404 و هدفگذاري دولت دوازدهم تعداد تخت‌هاي بيمارستان در كشور و در مراكز استان‌ها به ازاي هر يك هزار نفر يك و نيم تخت و در ساير شهرستان‌ها نيز به يك تخت خواهد رسيد كه البته استاندارد جهاني به ازاي هر هزار نفر 2 و نيم تخت است.
از 234 پزشك اين استان 199 نفر متخصص هستند.
استان 713 هزار نفري كهگيلويه و بويراحمد در جنوب غربي ايران قرار دارد.
9868/1662