جامعه بین الملل مخالف تحریم های آمریكا علیه ایران است

پكن- ایرنا- تارنمای گلوبال تایمز روزنامه دولتی چین امروز (شنبه) نوشت: جامعه بین الملل یكصدا با تحریم های آمریكا علیه ایران مخالف است و خواهان تداوم روابط اقتصادی با تهران است.

به گزارش ایرنا تارنمای این روزنامه در مطلبی نوشت: دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریكا به دلیل نقض برجام و بازگرداندن تحریم ها علیه ایران، بشدت باعث بی ثباتی در منطقه شده است.
این گزارش می افزاید كه حتی كشورهای اروپایی و آنهایی كه ارتباطات نزدیكتری با آمریكا دارند نقض برجام و تحریم ها را نپذیرفته اند.
گلوبال تایمز می نویسد آلمان از جمله این كشورها است كه به ترامپ هشدار داده است در حال دامن زدن به بی ثباتی در منطقه خاورمیانه است.
بنا به نوشته این روزنامه حتی سازمان ملل از كشورهای دیگر خواسته است نسبت به تحریم های آمریكا بی اعتنا باشند با ایران معامله كنند و همچنان از برجام حراست كنند.
گلوبال تایمز ادامه داد كه انگلستان و دیگر كشورهای اروپایی از آمریكا خواسته اند به برجام باز گردد و توافق مهم تاریخی و دیپلماسی را بیش از این نقض نكند.
روزنامه چینی نوشت كه 'وانگ یی' وزیر خارجه چین گفته است كشورش از هیچ تلاشی برای همكاری با كشورهای دیگر برای حفاظت از برجام دریغ نخواهد كرد.
در همین حال این نشریه تصریح كرد كه روسیه بشدت از آمریكا انتقاد و تاكید كرده است كه به توافق هسته ای سال 2015 پایبند است.
گزارش روزنامه حاكی است كه چین به توافقی كه كشورهای دیگر آن را امضا كرده اند، سازمان ملل و شورای امنیت آن را مورد تایید قرار داده اند و آژانس بین المللی انرژی اتمی هم پایبندی ایران را به آن بارها تایید كرده، متعهد است.
آساق**231**1904**