۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۲
کد خبر 82997144
۰ نفر
اين همه مدارا با دعوت كننده به براندازي

تهران- ايرنا- بيشتر از اينكه از رفتار و سخنان چند روز اخير محمود احمدي‎نژاد تعجب كنم، تعجبم از صبر و بردباري نظام و حاكميت در برابر حركات ايشان است. واقعاً نمي‎دانم كه چرا بايد تا اين حد با ايشان مدارا شود و آنچنان ميدان مانوري برايش مهيا شود تا چنين حرف‎هايي را نسبت به اصل نظام، جامعه و دولت مطرح كند.

روزنامه ايران در يادداشتي به قلم آيت الله محسن غرويان استاد حوزه و دانشگاه نوشت: چگونه مي‌شود كه نهادهاي حاكميت اينقدر در برابر ايشان صبور هستند؟ اگر چنين حرف‎هايي را آقاي خاتمي مطرح مي‎كرد يا آقايان موسوي و كروبي عنوان كنند، نظام مي‎تواند تحمل كند؟ از اين شبيه‎تر به مبارزه با نظام جمهوري اسلامي و اصل ولايت فقيه و مردمسالاري كجا مي‎توانيم پيدا كنيم؟

صحبت‎ هايي كه از سوي رئيس دولت‎هاي نهم و دهم مطرح شد، دعوت به فرو پاشاندن نظام است. اينكه او از رؤساي سه قوه بخواهد از شغل خود استعفا دهند و به نظر خود همه قواي سه‎گانه را شريك در وضعيت فعلي مي‏ داند و مي‎گويد كه بايد كنار برويد، به چه معناست؟ غير از اين است كه قصد دعوت به ناآرامي و تفرقه و تشتت بين مهم‌ترين اركان نظام را دارد؟

دليل مدارا در اين حد با ايشان و مقايسه رفتار نظام با ايشان نسبت به ساير افرادي كه در محدوديت به سر مي‎برند، سؤالي است كه همه ملت آن را مطرح مي‌كنند و نبايد هم بي‎پاسخ بماند. البته بر كسي پوشيده نيست كه هدف آقاي احمدي‌نژاد از چنين رفتارهايي، چنگ انداختن دوباره به قدرت و به دست گرفتن دوباره مديريت كشور است، اما او مسير را اشتباه رفته است.

آقاي احمدي‏ نژاد قبلاً حامياني داشته و امروزه هم مي‏ بينيم كه همان‌ها در برابر همه حركات او سكوت پيشه كرده‏ اند. حتي در آن زماني كه 11 روز در برابر ولايت فقيه مقاومت كرد و خانه‎نشيني را برگزيد و همچنين ماجراهايي كه در دوران رياست دولت ايشان در مجلس اتفاق افتاد، تنها كاري كه توانستند انجام دهند، سكوت در برابر اقدامات او بود.فكر نمي‏ كنم دعوت به مبارزه با اصل نظام براي از هم پاشاندن ولايت فقيه، چيزي غير از صحبت‎هاي روزهاي گذشته محمود احمدي‎نژاد باشد. اما آيا باز هم علما بزرگان و مراجع مي‏ خواهند سكوت كنند؟

منبع:روزنامه ايران؛1397.5.20
**گروه اطلاع رساني**9117**9131