۱۹ مرداد ۱۳۹۷،‏ ۱۶:۲۵
کد خبر: 82996929
۰ نفر
نمايشگاه گنجشك هاي جمكران در قم برپا شد

قم- ايرنا - نخستين نمايشگاه دوسالانه تصويرسازي گنجشك هاي جمكران، با نمايش 135 عنوان كتاب در حوزه كودك و نوجوان در نگارستان اشراق قم آغاز به كار كرد.

مسئول دفتر كودك و نوجوان انتشارات كتاب جمكران روز جمعه در حاشيه اين نمايشگاه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا، گفت: اين نمايشگاه كه حاصل عملكرد 2 ساله دفتر كودك و نوجوان انتشارات كتاب جمكران مي باشد، آثار 30 تصويرساز در قالب 135 عنوان كتاب را به نمايش گذاشته شده است.
سعيد سعادت با تاكيد بر اهميت توجه به كتاب كودك و نوجوان در حوزه دين افزود: انتشارات كتاب جمكران فعاليت خود را زير نظر مسجد مقدس جمكران از سال 1373 آغاز و به دليل اهميت توجه به حوزه انتشارات كودك و نوجوان در سال 1394 واحد مستقل كودك و نوجوانان به منظور تمركز بر انتشار كتاب هاي دين محور در رده سني كودك و نوجوان در اين انتشارات ايجاد شد.
وي با اشاره به برنامه هاي جانبي اين نمايشگاه ادامه داد: نقد مجموعه كتاب هشت جلدي «غيبت پيامبران» در طول برگزاري نمايشگاه و رونمايي از كتاب «خداشناسي» كودكان در روز افتتاحيه از جمله برنامه هاي جانبي اين نمايشگاه است.
مسئول دفتر كودك و نوجوان انتشارات كتاب جمكران بيان كرد: اين نمايشگاه كه تا يكم شهريور ماه ادامه خواهد داشت صبح ها از ساعت 9 تا 13 و عصرها از ساعت 17 تا 21 ميزبان علاقه مندان خواهد بود.
سعادت ادامه داد: فرهنگ انتظار، داستان هاي اهل بيت(ع)، تاريخ پيامبران، سبك زندگي ايراني- اسلامي، آموزش عقايد، تاريخ اسلام، انقلاب اسلامي، شهدا و دفاع مقدس مهمترين محورهاي فعاليت دفتر كودك و نوجوان انتشارات كتاب جمكران است كه با استفاده از هنرمندان توانمند اقدام به توليد و انتشار اين كتاب ها مي نمايد.
وي كار در حوزه كودك و نوجوانان به ويژه براي توليد كتاب هايي با مضامين ديني را بسيار سخت و ظريف دانست و گفت: طراحي انتزاعي و پيچيده، نداشتن جذابيت بصري، اغراق در طراحي و قابل درك بودن براي كودكان و نوجوانان از جمله مهمترين اشكال هاي اين عرصه است كه به همين دليل انتشارات جمكران با توجه به تخصصي بودن كار براي كودكان و نوجوانان اقدام به ايجاد واحد مستقل براي انتشارات كودك و نوجوانان نمود.
مسئول دفتر كودك و نوجوان انتشارات كتاب جمكران ابتكار در طراحي، جذابيت بصري و قابل فهم بودن را از جمله ويژگي هاي كتاب هاي ارائه شده در اين نمايشگاه عنوان كرد و افزود: طراحان اين مجموعه با تلفيق طراحي هاي رئال و فانتزي به دنبال باورپذير كردن و درك ساده تصاوير اين كتاب ها هستند.
اين نمايشگاه با همكاري مشترك مسجد جمكران و دفتر تبليغات اسلامي قم در نگارخانه اشراق برپا شده است.
نگارستان اشراق به منظور گسترش، رونق و پيشرفت هنرهاي تجسمي توسط معاونت فرهنگي هنري دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم در سال 1376 تاسيس شده و فعاليت خود را با برگزاري نمايشگاه‌ها و نشست هاي تخصصي و ورك شاپ هاي هنري مطابق با محتواي فرهنگ اسلامي آغاز كرد. اين مكان فرهنگي در سال 96 ميزبان برگزاري 20 نمايشگاه تخصصي، هفت نشست حرفه اي و سه ورك شاپ آموزشي بوده است.
7404/ 6133/