۱۹ مرداد ۱۳۹۷،‏ ۱۴:۳۷
کد خبر: 82996834
۰ نفر
كاروان های سلامت به مناطق محروم ایلام اعزام شد

ایلام - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ایلام از اعزام كاروان های سلامت این جمعیت به روستاییان محروم شهرستان ملكشاهی خبر داد.

حسین عارفی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: اعزام این كاروان توسط هلال احمر شهرستان های ملكشاهی، مهران و دهلران به صورت منطقه ای و با همكاری بهداشت و درمان در روستای محروم خوشادول از توابع شهرستان ملكشاهی انحام شده است.
وی ادامه داد: این طرح با هدف افزایش سطح سلامت اقشار محروم و زمینه سازی برای رشد و توسعه خدمات بهداشتی و درمانی در مناطق محروم روستایی شهرستان ملكشاهی اجرا شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ایلام اظهار داشت: با اجرای این طرح كاروان سلامت بیش از 110 بسته بهداشتی در بین روستاییان محروم توزیع و همچنین ویزیت ، دارو ، مشاوره ، تست فشار و قند خون به صورت رایگان به بیماران سالمند و نیازمند روستاییان خوشادول ارائه شد.
عارفی افزود: كاروان سلامت شامل 2 پزشك ، سه پرستار و همچنین ماما ، روانشناس ، مشاور ، تزریقات ، داروخانه ، بهورز و اعضای داوطلب و هفت نفر از پرسنل جمعیت هلال احمر استان است كه در مجموع به بیش از 140 بیمار خدمات بهداشتی و درمانی رایگان ارایه دادند.
در ادامه فرماندار شهرستان ملكشاهی ضمن بازدید از خدمات ارائه شده توسط كاروان سلامت جمعیت هلال احمر استان ایلام در مناطق محروم روستایی این شهرستان اظهار كرد: طرح ملی كاروان سلامت با هدف كمك به نیازمندان مناطق محروم اقدامی قابل تقدیراست و امیدواریم این طرح در طول سال نیز ادامه داشته باشد.
روستای محروم خوشادول از توابع شهرستان ملكشاهی در استان ایلام قرار دارد.
7171/6119