برترين هاي چهارمين جشنواره شعر و سرود كيش معرفي شدند

كيش – ايرنا – چهارمين جشنواره ملي شعر و سرود كيش با معرفي آثار و شاعران برگزيده در قالب هاي مختلف شعري پايان يافت.

به گزارش ايرنا ، آئين اختتاميه چهارمين جشنواره شعر و سرود كيش با كاركرد ملي شامگاه پنجشنبه با حضور شاعران شركت كننده در اين دوره از جشنواره ، استادان و علاقه مندان به شعر و ادب و جمعي از مسوولان در اين جزيره برگزار شد.
در مجموع 352 اثر توسط شاعران سراسر كشور در قالب هاي شعر كلاسيك، طنز، ترانه و شعر نو به دبيرخانه اين جشنواره ارسال شد.
از مجموع كل آثار رسيده به دبيرخانه جشنواره 181 اثر شعر كلاسيك و غزل، 120 اثر در حوزه شعر نو ، 38 اثر در قالب شعر ترانه و 13 اثر ادبي طنز بود.
چهارمين جشنواره كيش در راستاي برنامه‌هاي فرهنگي سال 97 اين جزيره به ترتيب با موضوع صلح و مهرباني، كيش و خليج فارس برگزار گرديد.
موسي بيدج در بخش شعر نو، ناصر فيض در حوزه طنز، عبدالجبار كاكايي در بخش ترانه و افشين علا در شعر كلاسيك و غزل داوري بصورت گروهي آثار جشنواره چهارم را عهده داشتند.
زهرا شعباني در بخش شعر صلح و مهرباني، علي فردوسي در موضوع خليج فارس و حسين ملكيان در بخش توصيف جزيره زيباي كيش رتبه هاي نخست را از آن خود كردند.
همچنين علي سليماني و حسام الدين برزگران در موضوع صلح و مهرباني، سعيد طلايي و فاطمه بيرانوند در موضوع خليج فارس و داديار حامدي و شيما شيرزاد يزدي در موضوع توصيف جزيره كيش به ترتيب مقام هاي دوم و سوم جشنواره شعر و سرود را كسب كردند.
در اين جشنواره از اثر سيد نقي عباس از هندوستان با موضوع خليج فارس نيز تجليل شد.
همچنين در اين جشنواره چهار اثر برگزيده شاعران كيشوند نيز معرفي و مورد تقدير قرار گرفتند و از پوستر اولين جشنواره موسيقي كيش نيز رونمايي شد.
نخستين جشنواره شعر و سرود كيش در سطح اين شهر، دومين دوره آن در سطح مناطق آزاد كشور و سومين و چهارمين دوره اين جشنواره به صورت ملي برگزار گرديده است.
جزيره كيش با مساحت 91.5 كيلومتر مربع و جمعيتي حدود 40 هزار نفر در 18 كليومتري كرانه جنوبي ايران در محدوده شمالي آب هاي نيلگون خليج فارس واقع است.
6993