حكیم: اقدامات آمریكا بی‌اعتنایی به اراده بین‌المللی است

بغداد – ایرنا - 'سید عمار حكیم' رهبر جریان حكمت ملی عراق گفت: اقدامات ضد ایرانی آمریكا بی‌اعتنایی به اراده بین المللی، تعهدات و توافق‌های امضا شده است.

به گزارش ایرنا، حكیم در جریان دیدار 'ایرج مسجدی' سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد با وی، تاكید كرد: افزایش تنش به سود هیچ یك از كشورهای منطقه نیست.
وی افزود: ما مجددا طرف های درگیر را به میز مذاكره و پرهیز از بكارگیری زبان تهدید و تحریم اقتصادی دعوت می كنیم.
رهبر جریان حكمت ملی عراق همچنین بر لزوم توجه به گفت‌وگوها برای پشت سرنهادن بحران‌ها تاكید كرد و افزود: تقویت روابط ایران و عراق از اهمیت والایی بخوردار و در راستای منافع مشترك دو كشور است.
این سومین بار طی یك هفته گذشته است كه عمار حكیم از سیاست محاصره اقتصادی جمهوری اسلامی از سوی آمریكا انتقاد می كند.
رهبر جریان حكمت ملی عراق دیروز چهارشنبه در بیانیه ای تاكید كرد كه منطق محاصره و تحریم باعث پیچیده تر شدن اختلافات می شود و بر ملت ایران و ملت های منطقه اثر نامطلوب دارد.
وی خواستار دست كشیدن از سیاست های تنش آفرینی و به گرسنگی كشیدن ملت ها شده و بر ضرورت آنچه 'گفت وگوی جدی و مثمرثمر بین آمریكا و ایران' خوانده، تاكید كرده است.
عمار حكیم گفته است: 'بارها تاكید كرده ایم كه تنش آفرینی در روابط بین آمریكا و جمهوری اسلامی ایران به نفع ثبات و امنیت منطقه نیست و انتظارات ملت های منطقه را برای توسعه و شكوفایی برآورده نمی كند.
رهبر جریان حكمت ملی افزوده است كه همواره همه را به گفتگو برای حل تمامی مسائل مورد اختلاف دعوت كرده و امروز نیز كه تحریم های شدید آمریكا علیه ایران اعمال شده بسیاری از كشورهای جهان با آن مخالفت كرده اند.
حكیم چند روز پیش تر نیز گفته بود: ایران عمق استراتژیك عراق است و وظیفه دینی و اخلاقی ما ایستادن در كنار جمهوری اسلامی ایران است.
رهبر ائتلاف الحكمه عراق در اظهاراتی در نشست اخیر نخبگان، نمایندگان و مسوولان جریان حكمت ملی عراق افزود: جمهوری اسلامی ایران در معرض فشار، تحریم و موجی است كه اقتصاد و نظام سیاسی آن را هدف قرار داده است.
وی تاكید كرد: در بحران جمهوری اسلامی ایران عراق باید راه تنفسی برای جمهوری اسلامی ایران باشد، چرا كه این كشور در كلیه بحران ها كنار ما ایستاد.
خاورم*4*380**

سرخط اخبار جهان