قدرت بازدارندگی مقاومت در غزه افزایش یافته است

غزه- ایرنا- فعالان فلسطینی در گفت و گو با ایرنا تاكید كردند كه پاسخ های موشكی مقاومت فلسطین از غزه علیه حملات رژیم صهیونیستی نشان از افزایش توان بازدارندگی گروه های مقاومت فلسطین دارد.

به گزارش ایرنا، فعالان فلسطینی معتقدند؛ رژیم صهیونیستی، بار دیگر در پی حملات وحشیانه خود به «غزه»، سیلی محكمی از مقاومت فلسطینی دریافت كرد تا دریابد كه قواعد درگیری تغییر كرده است و قادر به تغییر در معادله بازدارندگی با مقاومت نیست.
صبح امروز (پنج شنبه) رسانه های رژیم صهیونیستی اعلام كردند كه فلسطینی ها، 220 موشك را به سرزمین های اشغالی شلیك كرده اند.
این حملات در پاسخ به بمباران غزه توسط رژیم صهیونیستی صورت گرفت. جنگنده های ارتش رژیم صهیونیستی بامداد پنجشنبه در چند نوبت مناطق مختلف نوار غزه را به شدت بمباران كردند.
همچنین در حملات روز سه شنبه صهیونیست ها به یكی از مواضع مقاومت فلسطین در شمال نوار غزه، دو تن از اعضای «گردان القسام» شاخه نظامی جنبش «حماس» به شهادت رسیدند.
مقاومت فلسطین نیز در پی این حملات وحشیانه، صهیونیست ها را تهدید كرد كه شهادت «احمد مرجان» و «عبدالحافظ السیلاوی» و تجاوز آشكار به غزه بی پاسخ نخواهد ماند.
«ابومجاهد» سخنگوی كمیته های مقاومت فلسطینی، در گفت و گو با ایرنا تاكید كرد كه شاخه های نظامی جنبش های مقاومت، اجازه تغییر معادله و قواعد درگیری را نمی دهند.
وی افزود: مقاومت، هر بار با واكنش خود، نشان می دهد كه اجازه تحمیل معادلات جدید از سوی اشغالگران را نمی دهد و بمباران با بمباران و خون با خون پاسخ داده می شود.
سخنگوی كمیته های مقاومت فلسطینی تصریح كرد: ما با مردم شریف خود و امت اسلامی پیمان می بندیم كه دست برتر در هر نوع درگیری با اشغالگران جنایتكار، از آن ما باقی خواهد ماند.
ابومجاهد خاطرنشان كرد كه جنایت های رژیم غاصب صهیونیستی از سوی مقاومت، بدون پاسخ نمی ماند؛ مقاومتی كه به خوبی می داند چگونه از حق خود دفاع كند و به وظایفش در قبال ملت، مقدسات و سرزمین خود واقف است.
عضو ارشد مقاومت فلسطین درباره افزایش تعداد راكت ها و موشك های شلیك شده از سوی جنبش های مقاومت و برد آنها به فاصله ای دورتر از آنچه شهرك های صهیونیستی اطراف غزه به شمار می رود، اظهار داشت: ما عهد بستیم تا جلوی تجاوز دشمن را بگیریم و به آن پاسخ دهیم، اما حجم و قدرت پاسخ و مكان آن را فرماندهان اتاق عملیات مشترك مقاومت تعیین می كنند.
از سوی دیگر، مسئول «گردان های مقاومت ملی» وابسته به «جبهه دموكراتیك برای آزادی فلسطین» نیز در گفت و گو با ایرنا مسئولیت كامل نقض آتش بس و ادامه بمباران نوار غزه را متوجه رژیم صهیونیستی دانست و تاكید كرد: اسرائیل از مجازات نخواهد گریخت و هزینه سنگینی به خاطر جنایت هایش علیه ملت فلسطین خواهد پرداخت.
گردان های «شهید ابوعلی مصطفی» بخش نظامی «جبهه خلق برای آزادی فلسطین» نیز با اعلام وضعیت هشدار، بر آمادگی تمامی یگان های خود و تجهیزات میدانی اش برای پاسخ به هرگونه حماقت صهیونیست ها تاكید كرد.
جنبش «جهاد اسلامی» نیز تاكید كرد كه دشمن دیگر قادر نیست تا مانند قلدرها عربده كشی كند، و سپس با دروغ جنایت هایش را بپوشاند.
جهاد اسلامی هم گفت، مقاومت پایبند به حمایت از ملت فلسطین و واكنش به جنایت های صهیونیست هاست و بارها و بارها در توافق های مختلف بر این حق تاكید كرده است، اما اشغالگران به وعده های خود پایبند نیستند.
خاورم**387**2054**2040

سرخط اخبار جهان