۱۷ مرداد ۱۳۹۷،‏ ۱۸:۴۷
کد خبر: 82995566
۰ نفر
لاریجانی:اتهام زنی های صورت گرفته در مجلس را رسیدگی می كنیم

تهران- ایرنا- رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه استیضاح علی ربیعی به برخی افراد اتهاماتی زده شد كه ما نمی گذاریم این رویه ادامه پیدا كند و حتما به آن رسیدگی می كنیم.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، علی لاریجانی روز چهارشنبه در مراسم تجلیل از خبرنگاران پارلمانی در مورد حواشی امروز مجلس افزود: در تمامی پارلمان های دنیا این حوادث رخ می دهد، نمی خواهم برخی مسائلی را كه امروز رخ داد تایید كنم اینها اصلا خوب نبود.
رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه در كشور ما این نوع اتهام زنی ها رایج شده است و این از مناظرات انتخابی آغاز شده و لطمه بزرگی به جامعه وارد كرده است.
لاریجانی یادآور شد: برخی اتهامات به افراد زده می شود كه ممكن است بدون اساس باشد و فضای جامعه را شایعه پذیر می كند.
رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: گاهی عده ای از این شهر به آن شهر می روند و تهمت می زنند كسی هم نیست كه رسیدگی كند؛ ولی این بار ما در مجلس موضوع را حتما رسیدگی می كنیم و نمی گذاریم فضا غبارآلود و در ابهام بماند. اینكه فردی حرفی بزند و برود كه نمی شود؛ حتما باید رسیدگی كنیم.
لاریجانی در مورد اقدامات اساسی مجلس در راستای حل مشكلات اقتصادی تصریح كرد: از ابتدای امسال شورای اقتصادی در مجلس شكل گرفت و صاحبنظران مختلف اقتصادی در این شورا حضور یافتند و مسائل مختلف را بحث و بررسی كردند.
وی گفت: همچنین شورای اقتصادی سران قوا نیز برای حل مشكلات وارد عمل شد تا از این شرایط عبور كنیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: هم اكنون طرح هایی در مورد قانون ارزش افزوده و مبارزه با قاچاق در مجلس در حال بررسی است.
لاریجانی ادامه داد: تلاش همه فراكسیون های مجلس این است كه وضعیت اقتصادی را به سر و سامان برسانند؛ باید قبول كرد مشكلات زیادی وجود دارد.
وی اضافه كرد: برخی مشكلات مربوط به صحنه بین المللی است و برخی نیز مربوط به موضوعات بین المللی نمی شود بلكه مربوط به ساختار اقتصادی خودمان است.
رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان كرد: ما در مورد صندوق های بازنشستگی و وضعیت بانك ها در حال بررسی قوانینی هستیم كه امیدواریم سریع تر اجرایی شود.
لاریجانی یكی از مشكلات كشور را نقدینگی در جامعه دانست و گفت: اگر نقدینگی به سمت تولید برود خسارت ندارد ولی اگر به سمت تولید نرود مشكل زا است.
رئیس مجلس شورای اسلامی بیان كرد: ما به دولت اجازه دادیم طرح های نیمه تمام دولتی را واگذار كند كه در طول سال های گذشته گامی مهم محسوب می شود؛ امسال هم در قانون بودجه، ساز و كارهایی برای این موضوع در نظر گرفته ایم.
لاریجانی در مورد حق و حقوق رسانه ها افزود: در میان سه قوه بیشترین حضور رسانه ها در مجلس شورای اسلامی است. البته رسانه ها در شرایط فعلی برایشان مسائل سیاسی جنجالی، شیرین است؛ ما آن را نفی نمی كنیم ولی اینها همه حدی دارد.
وی در مورد لایحه نظام رسانه ها ادامه داد: اگر ما می خواستیم آن را در قالب طرح مطرح كنیم بار مالی داشت و شورای نگهبان ایراد می گرفت، از این رو از دولت خواستیم لایحه دهد كه خوشبختانه دولت لایحه اش را داده و امیدواریم هرچه سریع به مجلس ارائه كند.
رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه كرد: در مورد نظام صنفی رسانه ها هم همین موضوع وجود دارد و امیدواریم دولت لایحه اش را هر چه سریع تر به مجلس دهد.
وی اظهار داشت: اصلاح قانون مطبوعات و طرح اداره صدا و سیما در مجلس نیز در حال بررسی است.
لاریجانی از رئیس كمیسیون فرهنگی مجلس خواست، هر چه سریع تر وضعیت بیمه اصحاب رسانه را پیگیری كند و موضوع ایجاد نهادهای حمایتی از روزنامه نگاران نیز مورد بررسی قرار گیرد.
سیام*9121*3061*