۱۷ مرداد ۱۳۹۷،‏ ۱۳:۲۸
کد خبر: 82995166
۰ نفر
احترام به خبرنگار تكریم اندیشه و خرد است

تهران – ایرنا – معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی،خبرنگران را از اهالی اندیشه و خرد توصیف كرد و افزود: براین باورم كه احترام به خبرنگاران و حرفه آنها در واقع تكریم و احترام نهادن به حوزه اندیشه و خرد است.

عبدالهادی فقهی زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با تبریك روز خبرنگار به اهالی رسانه، جایگاه و منزلت خبرنگاران را بسیار رفیع و ارزشمند توصیف كرد.
وی افزود: اگر حوزه خاص فعالیت خبرنگاران به ویژه با قرآن و عترت و مفاهم دینی گره بخورد یك قداست خاصی به این حرفه منتصب و تعلق می گیرد.
فقهی زاده اظهارداشت: حقیقت طلبی و حق جویی اصلی ترین ویژگی خبرنگاران به صورت عام بخصوص در حوزه خبرنگار دینی و عترت است.
معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به سختی و دشوراری حرفه خبرنگاری اشاره كرد و گفت: دشواری شغل خبرنگاری را می توان حمل بر دشواری به دوش كشیدن علم، حقیقت و ترویج فضایل اخلاقی دانست.
فقهی زاده با بیان اینكه خبرنگاران با همه مشكلات، تنگناها و دشواری های حرفه خود، رسالت خطیر اطلاع رسانی و آگاهی بخشی را تمام و كمال ایفا می كنند ابراز امیدواری كرد فعالان رسانه در همه مراحل زندگی و كاری خود موفق باشند.
هفدهم مرداد ماه سال 1377، محمود صارمی خبرنگار خبرگزاریِ جمهوری اسلامی به همراه هشت نفر از اعضای كنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان به دست گروهك تروریستی طالبان به شهادت رسید. به همین مناسبت، شورای فرهنگ عمومی، هفدهم مرداد ماه هر سال را به عنوان «روز خبرنگار» نامگذاری كرد.
فراهنگ ** 1355 ** 1701

سرخط اخبار فرهنگ