رسالت ذاتي خبرنگاران گسترش آگاهي بخشي   است

يزد - ايرنا - استاندار يزد در پيامي به مناسبت 17 مرداد ماه روز خبرنگار نوشت: نشر حقيقت و گسترش آگاهي هاي عمومي رسالت ذاتي خبرنگاران است

به گزارش روز چهارشنبه اداره كل روابط عمومي استانداري يزد، در پيام محمود زماني قمي آمده است: دقت در اطلاع رساني و صيانت از افكار عمومي در مقابل هجمه ها، دغدغه خبرنگارا‌ني است كه با تاسي از شهيد ‌صارمي نشر حقيقت و گسترش آگاهي عمومي را رسالت خود مي دانند.
وي در اين پيام با گراميداشت 17 مرداد و روز خبرنگار؛ يادمان با شكوه تلاشگران ميدان انديشه و قلم را به بلند همتان خستگي ناپذير در اين عرصه تبريك گفت.
استاندار يزد بر ادامه تلاش ها بر مبناي روايت آزادي، شفافيت، مطالبه‌گري و حقيقت طلبي در مسير مصالح مردم تاكيد كرد.
زماني قمي با آرزوي سربلندي روزافزون ايران، تداوم ‌عزت و اهتمام خبرنگاران را در عرصه هاي مختلف زندگي به ويژه تقويت اخلاق مداري، آگاهي و دانايي اجتماعي به عنوان مهم ترين اصل در تعالي حقوق شهروندي يادآور شد.
همچنين مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي يزد در پيام جداگانه اي تاكيد كرد: ١٧ مرداد روز خبرنگار، روز پاسداشت ياد و نام و خاطره شهيد صارمي و ديگر شهداي عرصه خبر و اطلاع رساني است.
در پيام مجيد جواديان زاده نوشته شد: خبرنگار، خوب مي‏ داند كه مسئوليت آگاهي بخشي به ملت را بر عهده دارد، او در قبال باورها و اعتقادات مردم، منافع ملي، اخلاق جامعه و توسعه فرهنگي جامعه، مسئول است و اين مهم، راه رسيدن به تعالي را در حرفه ارزشمند اطلاع رساني براي او هموار مي‏ سازد.
جواديان زاده يادآور شد: اين روز، فرصتي است گرانبها و مهم براي پاسداشت مقام شامخ انسان هاي فرهيخته اي همچون شهيد صارمي و ديگر خبرنگاراني كه در راه روشنگري و آگاهي بخشي به آحاد جامعه جان خود را تقديم كرده اند.
شوراي فرهنگ عمومي كشور در سال 78، 17 مرداد را روز خبرنگار نامگذاري كرد.
اين روز سالگرد شهادت «محمود صارمي» مسئول دفتر خبرگزاري ايرنا در مزارشريف افغانستان است كه سال 1377 در جريان حمله و اشغال كنسولگري جمهوري اسلامي از سوي طالبان به همراه هشت نفر از اعضاي ديپلمات هاي ايران به شهادت رسيد.
7532/ 2047/