۱۶ مرداد ۱۳۹۷،‏ ۲۲:۳۵
کد خبر: 82994634
۰ نفر
جلب اعتماد مردم به حاكمیت از وظایف رسانه هاست

قزوین - ایرنا - جانشین معاون سیاسی سپاه پاسداران گفت: جلب اعتماد بیشتر مردم نسبت به عملكرد مسئولان و حاكمیت یكی از وظایف مهم خبرنگاران و رسانه ها به شمار می رود.

به گزارش ایرنا، علی قاسمی شامگاه سه شنبه در آیین گرامیداشت روز خبرنگار كه توسط سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین برگزار شد، افزود: میهن اسلامی ما از ظرفیت های بالایی در حوزه های اقتصادی برخوردار می باشد اما نقظه ضعف ما كم شدن اعتماد عمومی به مسئولان است كه این مهم باید با تلاش بیشتر مسئولان و همچنین امیدآفرینی رسانه ها به جامعه برطرف شود.
وی اظهار داشت: بحث اعتماد به حاكمیت باید با آگاهی بخشی و اطلاع رسانی شفاف از سوی رسانه ها بازسازی شود و هر رسانه به تنهایی می تواند در این زمینه نقش مهمی ایفا كند.
جانشین معاون سیاسی سپاه پاسداران خاطرنشان كرد: باید رسانه ها در حوزه امیدآفرینی به جامعه فعال تر وارد شوند تا بتوانیم با استقامت از سختی ها عبور كنیم.
قاسمی اضافه كرد: اگر هر كس در جهت اعتماد سازی و ایجاد امید در بین مردم سهم نقش خود را به خوبی عملیاتی كند و دولت نیز نظارت و مراقبت بیشتری داشته باشد و قوه قضائیه در برخورد با مفسدان اقتصادی به شكل بهتری عمل كند، عبور از تحریم های اقتصادی دشمن برای كشور آسان تر خواهد شد.
مدیر مسئول هفته نامه صبح صادق ادامه داد: اگر دولت نظارت و مراقبتش ضعیف باشد خیلی از افراد به دنبال رویكرد دلالی می روند كه این مساله برای كشور خطرناك خواهد بود.
قاسمی اضافه كرد: كشور ما در تحریم های جدید آمریكا علیه ایران به نسبت سال 90 در وضعیت بهتری قرار دارد و بدون شك در مدیریت تحریم بهتر عمل خواهد كرد و با وحدت و انسجام بیشتر و مدیریت بهتر از این مرحله به راحتی عبور كرده و نمی گذاریم دشمن به اهداف شوم خود برسد.
7390*3013