نخستین هتل روستایی اردبیل در كورعباسلو نیر احداث می شود

اردبیل - ایرنا - فرماندار نیر گفت: نخستین هتل سه ستاره روستایی استان اردبیل در روستای نمونه گردشگری كورعباسلو این شهرستان توسط بخش خصوصی احداث و راه اندازی می شود.

علیرضا علیپور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به ظرفیت های منطقه در صورت راه اندازی این هتل ، تحول بزرگی در بخش گردشگری شهرستان نیر ایجاد خواهد شد.
وی بیان كرد: روستاهای هدف گردشگری این شهرستان همچون مجیدآباد، گلستان ،بوشلی و منطقه گردشگری بولاخلار قابلیت های بسیار خوبی برای جذب گردشگر دارد.
علیپور تامین نشدن زیرساخت‌های گردشگری با وجود امكانات و قابلیت های منحصر بفرد را یكی از مشكلات نیر ذكر كرد و گفت: با وجود طبیعت بكر و آب ‌ وهوای مناسب انتظار می ‌رود طرح های گردشگری بیشتری برای این شهرستان تعریف شود.
فرماندار نیر همچنین با اشاره به اهمیت ایجاد اقامتگاه ‌های بوم گردی در توسعه گردشگری هر منطقه اظهار داشت: جلسه كارشناسی و هم‌اندیشی به منظور ایجاد زمینه مناسب برای احداث اقامتگاه ‌های بوم‌گردی و روستایی و عشایری در بخش های كوراییم و مركزی نیر برگزارشده است.
علیپور گفت: بخش های كوراییم و مركزی نیر از نظر موقعیت جغرافیایی، شاهراه ارتباطی چند استان هستند و سالانه حجم قابل ‌توجهی از مسافران و گردشگران از این مسیر تردد می‌كنند.
نیر در 30 كیلومتری جنوب غرب اردبیل و در همسایگی استان آذربایجان شرقی واقع است.
6016/7116

سرخط اخبار استان‌ها