تجاوز به يمن توطئه اي آمريكايي - صهيونيستي است

تهران - ايرنا - وزير مشاور در دولت نجات ملي يمن گفت: تجاوز به يمن توطئه و نبردي آمريكايي - صهيونيستي است كه سعودي ها و اماراتي ها ابزار اجراي آن هستند.

'احمد القنع' بامداد سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا، تصريح كرد: اين تجاوز توسط سعودي ها و اماراتي ها انجام شد و آن ها نيز متاسفانه برخي يمني را براي اين تجاوز به كار گرفتند.
وي افزود: تجاوز به يمن همه قواعد بازي را تغيير داد و جهان را شگفت زده كرد.
القنع اظهارداشت: پيشرفت صنايع اسلحه سازي و بومي سازي آن، كشورهاي متجاوز را با سردرگمي روبرو كرده است.
وي بيان كرد: دشمن چنان گيج شده است كه گاهي سلاح و گاهي مواد اوليه و قطعات آن را ايراني مي دانند ولي آنچه قطعي است، اين سلاح حاصل عقل و انديشه يمني است.
وزير مشاور در دولت نجات ملي يمن گفت: پيش از اين انديشه يمني جدي گرفته نمي شد ولي امروز با فرصتي كه پيدا كرده است توانست و مي تواند معجزه آفريني كند.
القنع افزود: ما با اينكه مورد تجاوز قرار گرفته ايم بارها براي صلح و آشتي اقدام كرديم ولي آن ها با موشك و گلوله پاسخ ما را دادند.
وي بيان كرد: ما تا آخرين نفر از سرزمينمان دفاع مي كنيم و اگر متجاوزان به كشتار ملت يمن ادامه دهند ما به مرحله حمله وارد مي شويم.اين مرحله هم اكنون با حمله موشكي آغاز شده است ولي درآينده به هجومي ازنوع متفاوت آن اقدام خواهيم كرد.
القنع اظهارداشت: ما خواستار گفت و گو و توقف تجاوز و ورود به مذاكره هستيم ولي هربار كه دستمان را براي صلح دراز كرديم آن ها موشك و بمب هاي خود را بر سر ملت يمن ريختند و كشتار شهروندان را افزايش دادند كه جديدترين نمونه آن در الحديده مشاهد شد.
وي اضافه كرد: هدف متجاوزان بسيار واضح و روشن و آن اشغال يمن به خاطر موقعيت جغرافيايي از جمله قرارگيري در كنار درياي سرخ و عرب و تنگه باب المندب است.
وزيرمشاور در دولت نجات ملي يمن درباره اوضاع مناطق جنوبي اين كشور نيز گفت: جنوب درگير يك اشغالگري آشكار است كه استان هاي آن ميان اشغالگران سعودي و اماراتي تقسيم شده است و برخي مزدوران جنوبي به آن ها در اين اشغالگري كمك مي كنند ولي بيشتر ساكنان چاره اي ندارند.
القنع بيان كرد: بسياري از جنوبي ها اكنون تغيير موضع داده اند زيرا ديدند كه با حضور اشغالگران خارجي وضع آن ها بدتر و زندگي آن ها در سايه اين اشغالگري دشوارتر شد.
وي افزود: فقط عده محدودي از مزدوران جنوبي كه با خون بيگناهان سوداگري مي كنند از اين وضعيت سود مي برند و من اطمينان دارم كه به زودي انتفاضه اي سهمگين استان هاي جنوبي را دربر مي گيرد.
القنع گفت: متجاوزان با ادامه كشتار ملت يمن مي خواهند ملت را خسته كنند تا بر انصارالله و ديگر نيروهاي مدافع كشور بشورند ولي ميهن دوستي اين ملت تاكنون همه توطئه هاي دشمنان را نقش بر آب كرده است.
عربستان از روز ششم فروردين سال 94 در قالب ائتلافي از چند كشور عربي و با كمك و چراغ سبز آمريكا، حملات گسترده اي را عليه يمن، فقيرترين كشور عربي آغاز كرد تا به بهانه بازگرداندن رئيس جمهوري مستعفي اين كشور به قدرت، به اهداف و زيادخواهي هاي سياسي خود جامه عمل بپوشاند.
تجاوز عربستان به يمن تاكنون منجر به كشته شدن بيش از 14 هزار يمني بي گناه و ويراني اين كشور شده است.
شبك**6116**3404

سرخط اخبار جهان