۱۵ مرداد ۱۳۹۷،‏ ۲۱:۰۵
کد خبر: 82993463
۰ نفر
استاندار تهران: با كار و توليد به مصاف آمريكا مي رويم

تهران -ايرنا- استاندار تهران گفت: امروز آمريكا با فشار اقتصادي به دنبال تسليم كردن ملت ايران است اما بايد با كار و توليد به مصاف آمريكا برويم.

به گزارش خبرنگار ايرنا، محمدحسين مقيمي عصر دوشنبه در جمع فعالان عرصه توليد و فعالان شهرستان بهارستان با تاكيد بر فعاليت واحدهاي صنفي و صنعتي با تمام توان افزود: اگر همه شهرستان هاي استان تهران با فعاليت هاي مستمر و همه جانبه جوانان خود را شاغل كنند ديگر نيازي به مهاجرت جوانان به خارج و ايجاد رفت و آمدهاي غير ضروري نخواهيم بود.
وي يكي از بزرگترين مسئوليت هاي مديران استان تهران را فعال سازي واحدهاي توليدي نيمه فعال و غيرفعال ذكر كرد و گفت: همه بايد تلاش كنيم تا چرخ توليد و صنعت در كشور بچرخد.
استاندار تهران در ادامه سرمايه گذاري را لازمه رونق صنعتي و اقتصادي در كشور ذكر كرد و افزود: سرمايه گذاري زماني معنا دارد كه واحد توليدي غيرفعال و نيمه فعال به چرخه اقتصاد كشور بازگردد، درغير اين صورت نتيجه حاصل نخواهد شد.
مقيمي ادامه داد: مردم نيز بايد با خريد كالاهاي داخلي و توليد ملي فرزندان خود را در واحدهاي توليدي حمايت كرده و به رونق اقتصادي كمك كنند.
وي گفت: توليدكنندگان نيز با احساس مسئوليت تلاش كنند تا ضمن ارتقاي كيفيت محصولات خود، قيمت تمام شده را نيز كاهش دهند تا كالاي آنان با رغبت مردم مواجه شود.
مقيمي از فرماندارن و مديران شهرستان هاي استان تهران خواست، دائما به واحدهاي صنعتي و توليد سركشي كرده و مسائل آنان را بررسي و مشكلاتشان را رفع كنند.
استاندار تهران همچنين خواستار توجه مديران صنعتي و توليدي به پيوست هاي زيست محيطي، فرهنگي، اجتماعي و صنعتي شد و افزود: توسعه صنعتي بايد همراه با درنظر گرفتن مصرف بهينه انرژي از جمله آب و برق باشد.
نشست صميمي استاندار تهران با جمعي از فعالان اقتصادي و توليد شهرستان بهارستان برگزار شد و در اين نشست فعالان اقتصادي مشكلات خود را طرح كردند.
همچنين مشكلات ماليات بر ارزش افزوده، اختلافات مالياتي با اداره ماليات، مشكلات بيمه كارگران و جرائم ديركردها، سرمايه در گردش و مساعدت نكردن بانك ها با توليد كنندگان، مشكل تامين مواد اوليه، مشكل تامين زمين و فضاي مناسب براي توسعه فعاليت هاي توليدي، مشكلات آب- برق- راه هاي دسترسي و برخي مسائل مرتبط با شهرداري ها از جمله مسائل و مشكلات توليدكنندگان در اين نشست بود كه توسط صاحبان اين صنايع مطرح شد.
شبك**تهرام/7247/6139//1348**1392