۱۵ مرداد ۱۳۹۷،‏ ۱۹:۱۸
کد خبر: 82993379
۰ نفر
فرهنگ كارآفرینی جایگزین پشت میز نشینی شود

همدان- ایرنا- مدیركل آموزش فنی و حرفه ای همدان گفت: باید با توسعه برنامه های فنی و حرفه ای و مهارت آموزی فرهنگ كارآفرینی را جایگزین پشت میز نشینی كرد.

وهب مختاران روز دوشنبه در جریان انعقاد تفاهم نامه همكاری با شركت ملی گاز همدان اظهار داشت: باید كاری كرد كه جوانان تلاش برای كسب مشاغل اداری و پشت میز نشینی را كنار گذاشته و برای كارآفرینی و ایجاد اشتغال تلاش كنند.
وی اضافه كرد: اجرای دورهای مهارتی زمینه ای برای ایجاد فرصت های شغلی است همچنین یكی از ملزومات افزایش درآمد، ارتقای مهارت است.
مدیركل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان اظهار داشت: این تفاهم نامه با هدف توانمندسازی نیروهای ماهر كارجو و شاغلان در شركت های پیمانكاری شركت ملی گاز منعقد شد.
مختاران ادامه داد: با اجرای این طرح از طریق برگزاری دوره های مهارتی می توان به بهینه سازی مصرف انرژی نیز كمك شایانی كرد.
مدیرعامل شركت گاز اهمیت این تفاهم نامه مشترك را در حوزه گازبان ها، امدادگران و كنتورخوان ها دانست و گفت: امكانات خوبی در اختیار داریم كه می تواند در بهتر برگزار شدن دوره های مهارتی كمك كند.
عبدالله فیاض اضافه كرد: پس از بررسی سوابق آموزش داوطلبان، آنها را به اداره كل آموزش فنی و حرفه ای استان معرفی می كنیم تا موجب افزایش مطالعه، فن و تخصص افراد شود.
650 رشته در فنی و حرفه ای همدان آموزش داده می شود.
2090/