قرارگاه سوخت جنوب كرمان تشكيل شود

كرمان - ايرنا - سرپرست معاونت سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري كرمان گفت: لازم است قرارگاه سوخت در جنوب اين استان با حضور فرمانداران، روساي شركت هاي توزيع نفت كرمان و چهار شهرستان جنوبي و اعضاي شوراي تامين تشكيل شود.

به گزارش ايرنا، حميد ملانوري روز دوشنبه در كميسيون برنامه ريزي، هماهنگي و نظارت بر قاچاق كالا و ارز استان كرمان افزود: راهكارهاي كاهش مصرف و قاچاق بنزين بايد قبل از جلسه احصا شده و بهترين راه هاي قانوني مناسب براي جلوگيري از قاچاق سوخت در نشست قرارگاه سوخت انتخاب شود.
وي با اشاره به افزايش 30 تا 40 درصدي مصرف سوخت در چهار شهرستان جنوبي استان كرمان بيان كرد: بنزين يك سرمايه ملي است كه با سوبسيدهاي دولتي با قيمت كمتر از قيمت واقعي در اختيار مصرف كنندگان قرار مي گيرد لذا نبايد اجازه داد اين سوخت قاچاق شود و سرمايه هاي كشور از بين برود.
وي اظهار داشت: قاچاق سوخت به عنوان موضوعي امنيتي، مهم است و بايد به صورت جدي به آن توجه شود.
سرپرست معاونت سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري كرمان بر تامين سوخت مورد نياز كشاورزان در جنوب استان كرمان نيز تاكيد كرد و ادامه داد: ساماندهي چاه هاي غيرمجاز نيز بايد بر اساس قانون انجام شود.
ملانوري گفت: شركت گاز نيز بايد سهميه گاز مورد نياز شهرستان هاي جنوب استان كرمان را تامين و از راه هاي مناسب، مردم را به خريد امتيازات گاز شهري ترغيب كند.
سرپرست معاونت سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري كرمان افزود: اين كميسيون كار نظارت و هماهنگي براي مبارزه با قاچاق كالا و ارز را بر عهده دارد و دستگاه هاي مربوطه بايد بر بهداشت و سلامت كالاهاي قابل عرضه نظارت داشته باشند.
وي اظهار داشت: كالاي قاچاق به بازار ما ضربه وارد مي كند و رهبر معظم انقلاب اسلامي نيز بر برخورد با اين پديده تاكيد كرده اند و اين موضوع در استان كرمان به دليل موقعيت ترانزيتي آن از اهميت و حساسيت ويژه تري برخوردار است.
ملانوري گفت: بايد با جلوگيري از ورود قاچاق كالا، زمينه ايجاد رونق و نشاط در بازار را فراهم كرده و برخوردهاي جدي با واردكنندگان كالاهاي قاچاق انجام شود.
وي با تاكيد بر اينكه نبايد مدير بخشنامه اي باشيم بيان كرد: در بسياري از مسائل بايد به صورت بومي و به اقتضاي شرايط و امكانات موجود، استان را مديريت كرد.
سرپرست معاونت سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري كرمان اظهار داشت: ريسك پذيري، مديريت بومي و دانستن اقتضائات بومي از الزامات مديريت است زيرا برخي اوقات با از دست فرصت هاي طلايي، موضوعات عادي تبديل به مسائل امنيتي مي شود.
وي بر برخورد با سرشاخه هاي اصلي و سرباندهاي قاچاق كالا تاكيد كرد و ادامه داد: مديريت به اين است كه با فساد مبارزه جدي كرده و مسائل را مديريت كنيم.
ملانوري گفت: نبايد با افرادي كه اهل كار و توليد هستند مبارزه كرد اما بايد با كساني كه فساد مي كنند و در قالب قانون گريزي به امنيت، فرهنگ، جامعه، توليد، اشتغال و سرمايه هاي اجتماعي ضربه مي زنند، برخورد كرد.
وي افزود: برنامه ما برخورد قاطع با قاچاق است و در اين راستا دستگاه هاي دست اندركار بايد نظارت جدي را در دستور كار خود قرار دهند.
وي بر توسعه همكاري هاي مردم نيز تاكيد كرد و ادامه داد: رسانه ها نيز بايد اطلاع رساني لازم را به مردم انجام دهند تا از كالاهاي قاچاق استفاده نشود.
سرپرست معاونت سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري كرمان با اشاره به اينكه بايد مواظب فضاي كنوني كشور بود تا دشمنان از آن سوء استفاده نكنند عنوان كرد: تمام دستورات رهبري با آگاهي، بينش و درك مسائل منطقه اي و بين المللي است و با اجراي آن همه مشكلات برطرف خواهد شد.
معاون شركت ملي پخش فرآورده هاي نفتي منطقه كرمان نيز گفت: از زماني كه مرزها باز شده قاچاق سوخت به شدت افزايش يافته و اين موضوع در جنوب استان مشهودتر است.
حسينعلي سردشتي اظهار داشت: سال گذشته در چهار شهرستان جنوبي استان كرمان به جز جيرفت روزانه 375 هزار ليتر بنزين مصرف شده كه اين ميزان در حال حاضر بيش از 450 هزار ليتر روزانه است.
وي عنوان كرد: در حال حاضر در سطح كشور و از سوي وزات نفت هيچ نظارتي بر بنزين وجود ندارد و نياز است كه بر اساس يك تصميم استاني، كارت هاي آزاد جمع آوري شده و مردم از كارت هاي سوخت خود استفاده كنند.
3029/7440

سرخط اخبار استان‌ها