اریكسون سرمربی جدید تیم فوتبال عراق تهدید جانی شد

بغداد – ایرنا – معاون اول رییس فدراسیون فوتبال عراق، ارسال شدن پیام تهدید جانی برای سرمربی جدید تیم فوتبال كشورش از سوی افراد ناشناس را تایید كرد.

به گزارش ایرنا، 'شرار حیدر' امروز یكشنبه به خبرگزاری 'السومریه نیوز' گفت كه موضوع ارسال پیامك تهدید آمیز برای 'اسفن گوران اریكسون' سرمربی جدید سوئدی تبار تیم ملی عراق صحت دارد.
وی اضافه كرده است كه اصل این پیامك تهدید آمیز را مشاور حقوقی اریكسون در اختیار 'غالب الزاملی' عضو این فدراسیون قرار داده است.
غالب الزاملی برادر حكم الزاملی رییس سابق كمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق است كه از اعضای برجسته جریان صدر به شمار می رود و در انتخابات اخیر فدراسیون فوتبال عراق به عضویت این فدراسیون در آمد.
شرار حیدر گفت كه تهدید جانی یك مربی بین المللی و دخترش نه تنها به فوتبال عراق بلكه به آبروی كشورش لطمه می زند.
وی از دستگاه های امنیتی و وزارت خارجه عراق خواسته است كه مسیر ارسال این پیامك تهدید آمیز را دنبال كنند تا به شخصی كه مرتكب این عمل شده، برسند.
حیدر كه از فوتبالیست های سابق تیم ملی عراق است گفت كه به زودی یك نامه رسمی به دستگاه های امنیتی ذیربط عراق برای پیگیری موضوع ارسال می كند.
وی گفته است كه این اولین بار نیست كه از این گونه پیام های تهدید آمیز ارسال می شود و حداقل دو بار پیش از این نیز (در موارد دیگر) تكرار شده و نباید به سادگی از كنار آن عبور كرد.
برخی گزارش ها حاكیست كه فدراسیون فوتبال عراق با اریكسون، سرمربی سرشناس سوئدی برای هدایت تیم ملی فوتبال عراق در جام ملت های آسیا 2019 به توافق نهایی رسیده بود.
اریكسون با وجود توافق با فدراسیون فوتبال عراق اعلام كرد كه از این تصمیم خود منصرف شده است و دلیل آن را تهدید شدن دخترش به قتل از سوی افراد ناشناس در عراق ذكر كرده بود.
تیم‌ ‌ملی فوتبال عراق در جام ملت های آسیا 2019 امارات با ایران هم گروه است.
خاورم *4*353*380*