۱۴ مرداد ۱۳۹۷،‏ ۱۴:۱۸
کد خبر: 82991888
۰ نفر
تار و پود شيراز با شات هاي شورانگيز آذين شد

شيراز- ايرنا- نمايشگاه عكاسي خبري با عنوان شات هاي شورانگيز به مناسبت هفته خبرنگار يكشنبه 14مردادماه در نگارخانه تاروپود شيراز واقع در كتابخانه و مركز اسناد فارس گشايش يافت.

به گزارش ايرنا در اين نمايشگاه كه 40 اثر از 32 عكاس خبري با دو محور عكاسي خبري و مستند در آن نمايش داده شده است، آثاري از رضا قادري عكاس خبرگزاري جمهوري اسلامي استان فارس نيز به نمايش درآمده است.
اين نمايشگاه طي چهار سال متوالي در هفته خبرنگار برگزار شده است كه نخستين دوره آن با عنوان شات هاي شيرين آغاز به كار كرد.
تفاوت اين دوره از نمايشگاه با سال هاي پيشين استمرار نمايش عكس ها طي دو هفته آينده در شهر است.
شات هاي شورانگيز كه نمايش آن پنجشنبه در گالري تار و پود به اتمام مي رسد در اين روز در يكي از ايستگاه هاي مترو به نمايش در خواهد آمد و پس از يك هفته نيز با همكاري اداره كل ميراث فرهنگي و گردشگري فارس در ارگ كريمخان زند شيراز براي بازديد همگان برپا مي شود.
اين اقدام با توجه به محورهاي سه گانه هفته خبرنگار در استان فارس كه آموزش، تكريم خبرنگاران و شهروند محوري است صورت مي گيرد.
مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامي فارس در آيين گشايش اين نمايشگاه گفت: نگاه همه عكاسان اجتماعي است و موفق شده اند آسيب هاي اجتماعي را در معرض ديد قرار دهند.
صابر سهرابي با بيان اينكه ديد متفاوت عكاسي خبري در اين نمايشگاه به شدت مشهود است، ابراز داشت: عكاسان خبري در معرض شكار لحظه به لحظه اتفاقات قرار دارند و از همين رو آثار آن ها جلوه واقعي رويدادهاست.
در اين مراسم از عكاسان خبري شركت كننده در نمايشگاه تجليل شد.
در ادامه برنامه هاي هفته خبرنگار در استان فارس، دوشنبه نشست هم‌انديشي و سمينار ورزشي نويسان برگزار مي شود.
17 مرداد به پاسداشت شهيد محمود صارمي خبرنگار ايرنا كه سال 1377 در مزارشريف افغانستان به شهادت رسيد به عنوان روز خبرنگار در تقويم ملي ثبت شد.
7375 /1876