۱۴ مرداد ۱۳۹۷،‏ ۱۳:۴۴
کد خبر: 82991836
۰ نفر
سوال صادقی جلسه مجلس را به حاشیه كشاند

تهران - ایرنا - سوال محمود صادقی نماینده مردم تهران در مورد مبنای قانونی و شرعی افتتاح حساب های سپرده توسط قوه قضاییه مجلس را به حاشیه كشاند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، ماجرا از آن جا آغاز شد كه محمود صادقی نماینده مردم تهران در طرح سوال از مسعود كرباسیان وزیر اقتصاد گفت: رهبر در برابر قوانین با سایر افراد كشور مساوی است، چرا از ولایت فقیه برای تعارض به حقوق مردم خرج می كنیم.
وی ادامه داد: ما یك زمان مطابق قوانین شرع مقدس می گفتیم اخذ سود از حساب هایی كه مال خود افراد است، حرام و ربا است و قرآن ربا را در حكم جنگ با خدا اعلام كرده است، اكنون قوه قضاییه اموال متعلق به مردم را سپرده گذاری می كند و از آن ها سود می گیرد و این سود را صرف مسكن و مزایای قضات می كند.
وی افزود: همه داد می زنیم چرا قوه قضاییه با متخلفان برخورد نمی كند، آیا قاضی كه مال مردم را به خوردش می دهند می تواند با فساد مبارزه كند، بنده سوال كرده ام كه تعداد این حساب ها و مبالغ واریز شده چه قدر است.
در این لحظه عبدالحمید خدری نماینده بوشهر از صندلی بلند شد و در حالی كه به سمت محمود صادقی نماینده تهران می رفت، كتاب آیین نامه را بالا گرفته و خواهان دادن تذكر بود.
وی فریاد می زد كه این حرف ها را نباید بزنید این حرف ها درست نیست.
در ادامه الیاس حضرتی نماینده تهران وی را به سمت صندلی اش هدایت كردند و مسعود پزشكیان نایب رییس اول مجلس از خدری می خواست كه در صندلی مستقر شود و نظم جلسه را حفظ كند.
صادقی در ادامه صحبت هایش گفت: بنده برای قضات احترام قائل هستم اما چرا موازین شرعی رعایت نمی شود اگر قوه قضاییه نیاز به بودجه دارد از مجلس بودجه درخواست كند نه این كه از اموال مردم استفاده شود.
مسعود پزشكیان نایب رییس اول مجلس كه ریاست ساعتی از جلسه را بر عهده داشت گفت: شما می توانید سوال كنید، ولی نسبت به قضات این حرف ها را زدن كار درستی نیست شما كل قضات را با این حرف ها زیر سوال می برید و گفتید كه حرام می خورند كه كار درستی نیست.
در این زمان محمود صادقی رییس فراكسیون شفاف سازی و نماینده مردم تهران گفت: سوءتفاهم نشود اتفاقا دادگستری ما سرشار از قضات شریف و پاكدست است.
خدری همچنان شروع به فریاد زدن می كرد و خواهان دادن تذكر بود كه پزشكیان از وی خواست بر صندلی اش بنشیند و دوباره از صادقی خواست كه درباره قضات حرف های نادرستی نزند و كل نظام را زیر سوال نبرد.
پزشكیان از صادقی خواست طوری صحبت نكند كه همه این گونه معترض شوند.
محمود صادقی در این زمان خطاب به خدری گفت: من از آقای خدری و قضات شریف دادگستری اگردر بیانم اهانتی به آنان شد عذرخواهی می كنم هدف من اهانت به قضات نبوده بلكه رعایت حرام و حلال شرعی در دستگاه قضایی بوده است.
دوباره در این لحظه مسعود پزشكیان نایب رییس اول مجلس از صادقی خواست موضوعاتی كه مرتبط با وزیر اقتصاد است را مطرح كند كه در ادامه وی در این باره شروع به سخن گفتن كرد.
مسعود پزشكیان نایب رییس اول مجلس گفت: سوال مطرح كردن عیبی ندارد اما كل سیستم را زیر سوال بردن جای تامل دارد و نباید این كار را كرد.
سیام**9121**1058**1553