مدیران اجرایی ارتباط پویا و سازنده با رسانه ها داشته باشند

سنندج - ایرنا - فرماندار بیجار گفت: خدمات و برنامه های در دست اجرای دولت باید به اطلاع مردم برسد لذا مدیران اجرایی باید با رسانه ها ارتباطی پویا و سازنده برای بیان عملكردهای خود داشته باشند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی اكبر ورمقانی روز شنبه در شورای اداری با اشاره به در پیش بودن هفته دولت اظهار داشت: در هفته دولت مدیران و روسای ادارات باید پروژه هایی كه قابلیت بهره برداری دارند را معرفی كنند.
وی افزود: روسای ادارت موظف هستند هر هفته در مساجد و حسینیه های شهرستان بیجار حضور یافته و از ظرفیت تریبون نمازهای جمعه و جماعت برای ارتباط چهره به چهره با مردم و تلاش برای حل مشكلات آنها استفاده كنند.
ورمقانی با تاكید بر اینكه مردم نظاره گر عملكرد مجریان دولت هستند، تاكید كرد: در هفته دولت نباید پروژه ایی افتتاح شود كه بهره برداری آن زمان دیگری در آینده باشد.
فرماندار بیجار سپس با اشاره به نزدیك شدن به زمان برگزاری كنگره 5400 شهید استان كردستان گفت: كم كاری كمیته های اجرایی كنگره 5400 شهید استان كردستان در شهرستان بیجار پذیرفتنی نیست.
وی یادآور شد: از حدود 10 كمیته تخصصی كه وظیفه برگزاری كنگره شهدا را در این شهرستان بر عهده دارند تنها چهار كمیته گزارش عملكرد خود را ارائه داده و سایر كمیته ها اقدامی در این خصوص نداشته اند.
ورمقانی اضافه كرد: كردستان قدمگاه شهدای اسلام است و این خاك معطر به خون مردان و زنانی است كه امنیت و آرامش امروز كشور را به بركت خون مطهرشان تامین شده لذا برای گردمیداشت یاد این شهدا باید سنگ تمام گذاشت.
او با اشاره به آثار و بركات كنگره بزرگداشت 5400 شهید استان كردستان كه مهر ماه امسال در بیجار برگزار می شود، گفت: استان كردستان با تقدیم این تعداد شهید، ولی یك موزه دفاع مقدس ندارد.
فرماندار بیجار در بخش دیگری از سخنان خود یكی از مهمترین وقایع تاریخ بشریت را حادثه عظیم غدیر خم دانست و اظهار داشت: زنده نگهداشتن این عید فرخنده، اوج ولایت مداری مسلمانان است.
وی با بیان اینكه بازسازی واقعه بزرگ و مهم غدیر خم امسال در بیجار پنج ساله می شود، یادآور شد: در روز بازسازی واقعه غدیر در بیجار، برنامه های متعددی اجرا می شود.
ورمقانی تاكید كرد: در این عید فرخنده، نوجوانان و جوانان به همراه سایر اعضای خانواده در پیاده رویی خانوادگی شركت می كنند و در محل برگزاری این مراسم، برنامه های اثر بخش، مسابقات علمی و فرهنگی با اجرای گروه دف نوازان را خواهیم داشت.
شهرستان بیجار با 89 هزار نفر جمعیت در 140 كیلومتری شرق سنندج مركز استان كردستان قرار دارد و 450 شهید تقدیم آرمان های انقلاب اسلامی كرده است.
7350/9102