18 ميليارد ريال كالاي قاچاق در مرزهاي كردستان كشف شد

سنندج - ايرنا - فرمانده مرزباني كردستان گفت: 18 ميليارد ريال انواع كالاي قاچاق در تير ماه امسال در نوار مرزي اين استان كشف و ضبط شده است.

به گزارش ايرنا، سردار كيومرث شيخي روز شنبه اظهار داشت: در راستاي كنترل مرزها و به منظور جلوگيري از ورود كالاي قاچاق به كشور مرزبانان اين فرماندهي طي يك ماه گذشته در چند عمليات دقيق و برنامه ريزي شده مقادير قابل توجهي كالاي ممنوعه و قاچاق را كشف كردند.
وي افزود: مرزبانان در اين عمليات ها، 36 هزار پاكت سيگار خارجي، 6 هزار و 943 ثوب البسه، 99 هزار و 411 ليتر مواد سوختي و 550 قلم لوازم آرايشي كشف و ضبط كردند.
فرمانده مرزباني كردستان با اشاره به دستگيري 41 قاچاقچي و توقيف 20 دستگاه وسايل نقليه در اين عمليات ها تاكيد كرد: كارشناسان ارزش ريالي كالاهاي كشف شده را 18 ميليارد ريال برآورد كرده اند.
وي يادآور شد: مرزباني كردستان براي مقابله با قاچاق كالا حفاظت و كنترل 227 كيلومتر نوار مرزي استان را با جديت در دستور كار خود قرار داده و با استقرار پاسگاه ها و برجك هاي مرزي و استقرار مرزبانان در نقاط صفر، تمام توان خود را براي مقابله با ورود و خروج كالاهاي ممنوعه از مبادي غير رسمي به كار گفته است.
استان كردستان با يك ميليون و 603 هزار نفر جمعيت در غرب ايران واقع شده و 227 كيلومتر مرز با كشور عراق (اقليم كردستان( دارد كه در حوزه شهرستان هاي بانه، مريوان و سروآباد است.
7348/9102