دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی قطب رشته های علوم پایه كشور است

مشهد- ایرنا- سرپرست دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی گفت: این دانشگاه قطب رشته های علوم پایه در كشور محسوب می شود.

رمضان نیری روز شنبه در آستانه روز خبرنگار طی بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی مركز خراسان رضوی افزود: این دانشگاه از نظر برخورداری از تجهیزات و آزمایشگاه های مجهز با هفت واحد آزمایشگاهی در زمینه های زیست شناسی، فیزیك و شیمی جایگاه بی نظیر در كشور دارد.
وی اظهار داشت: شمار آزمایشگاه های تخصصی این دانشگاه تا پایان امسال به 10 واحد افزایش خواهد یافت.
وی با بیان اینكه ظرفیت پذیرش دانشجو برای سال تحصیلی جدید در این دانشگاه با افزایش نسبت به سال تحصیلی گذشته به 1270 نفر رسیده است، گفت: امسال مجوز پذیرش دانشجو در رشته هایی از جمله ادبیات و زبان فارسی، كودكان استثنایی، مشاوره، ریاضی، فیزیك و زیست شناسی نیز به این دانشگاه داده شده است.
نیری افزود: دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی جزو دانشگاه های برتر در زمینه اعضای هیات علمی است كه با 66 عضو هیات علمی سرمایه مهمی از نظر نیروی انسانی متخصص دارد.
وی با بیان اینكه سیاست دانشگاه فرهنگیان استفاده حداكثری از ظرفیت های موجود است اظهار داشت: تحصیل در این دانشگاه و ورود به حرفه معلمی به معنای توقف در روند ادامه تحصیل نیست و دانشجویان این دانشگاه امكان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را نیز دارند.
وی گفت: در این راستا امسال 6 رتبه تك رقمی و 24 رتبه 2 رقمی در كنكور كارشناسی ارشد دانشگاه ها را دانشجویان دانشگاه فرهنگیان این استان كسب كرده اند.
نیری افزود: دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی دارای 2 پردیس دانشگاهی دختران و پسران و چهار واحد دانشگاهی است كه در چهار گروه دانشجویان پیوسته، ناپیوسته، پذیرفته شدگان آزمون استخدامی و دانشجویان ماده 28 دانشجو می پذیرد.
وی اظهار داشت: این دانشگاه در سال تحصیلی گذشته سه هزار و 524 دانشجو داشت كه 1800 نفر آنان دانش آموخته می شوند.
وی با بیان اینكه خبرگزاری جمهوری اسلامی بخش مهمی از هویت و فعالیت رسانه ای كشور است گفت: پیشینه بیش از 84 سال فعالیت ایرنا و تنوع بسیار در تولیدات خبری و پژوهشی این رسانه نشان از اثر گذاری و اهمیت آن در كشور دارد.
7496 / 6053

سرخط اخبار استان‌ها