جشنواره گردشگري غذا در اروميه برگزار مي شود

اروميه - مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان غربي گفت: جشنواره گردشگري غذا و هنر آشپزي ايراني از بيست و نهم مرداد تا دوم شهريور سال جاري در پارك جنگلي اروميه برگزارمي شود.

جليل جباري روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: نخستين جشنواره ملي گردشگري، پنجمين نمايشگاه سراسري صنايع دستي و نخستين جشنواره گردشگري غذا، سه رويدادي است كه همزمان در اواخر مرداد و اوايل شهريور سال جاري به ميزباني شهر اروميه برگزار شده و بخش گردشگري اين شهر را رونق مي بخشد.
وي ادامه داد: بر اساس سياست هاي اعلام شده سازمان مركزي هر استان موظف است در راستاي توسعه گردشگري مرتبط با غذا و خوراك هر ساله جشنواره و نمايشگاه ويژه اي برگزار كند كه جشنواره گردشگري غذا و هنرآشپزي ايراني در همين راستا تعريف شده است.
جباري افزود: اين جشنواره فرصتي است براي آشنايي با انواع خوراكي ها و غذاهاي ايراني كه توسط آشپزهاي حرفه اي و كد بانوهايي كه هنر آشپزي ويژه اي دارند، تهيه مي شود.
مديركل ميراث فرهنگي و گردشگري استان ادامه داد: بنابراين علاوه بر آشپزهاي شاغل در رستوران ها و هتل ها، بانوان خانه دار هم مي توانند در آن شركت كنند و هنر آشپزي خود را نشان دهند.
به گزارش ايرنا، در طول اجراي اين جشنواره، مسابقه اي براي انتخاب و معرفي بهترين آشپز در 31 مرداد ماه اجرا خواهد شد و برگزيدگان آشپزي در سه رده آشپزهاي حرفه اي، آشپزهاي شاغل در رستوران ها و آشپزهاي خانه دار اعلام مي شوند.
سال گذشته نيز اروميه ميزبان دومين جشنواره غذا‌هاي سنتي به صورت منطقه‌اي با شركت استان‌هاي آذربايجان غربي، آذربايجان شرقي، اردبيل و زنجان بود.
8135/3072

سرخط اخبار استان‌ها