۱۱ مرداد ۱۳۹۷،‏ ۹:۳۱
کد خبر: 82988949
۰ نفر
صدرنشینی شطرنج ایران در پایان دور پنجم

تهران- ایرنا- تیم اصلی شطرنج ایران « تیم سبز» در دور پنجم رقابت های شطرنج جام ملت های آسیا به میزبانی همدان تاكنون با 10 امتیاز همچنان پیشتاز این رقابت هاست و تیم چین با هفت امتیاز در رده دوم و تیم قرمز ایران با 6 امتیاز در جایگاه سوم قرار دارد.

به گزارش گروه ورزشی ایرنا؛ مسابقات تیمی جام ملت های آسیا از 5 مرداد ماه امسال در شهر همدان آغاز شد و تیم اصلی شطرنج ایران در دور پنجم این رقابتها با نتیجه 2،5 بر 1،5 از سد حریف قدرتمند ویتنامی عبور كرد و با 10 امتیاز همچنان در صدر قرار دارد.
تیم قرمز ایران هم در این دور برابر تیم ازبكستان دست به مهره شد كه در نهایت با نتیجه 3.5 بر 0.5 حریف را مغلوب كرد اما تیم سفید ایران 3 بر یك مقابل قزاقستان شكست خورد.
در بخش بانوان تیم سبز ایران 3 بر یك برابر تیم چین شكست و تیم قرمز ایران با نتیجه 4 بر صفر تیم سوریه را مغلوب كرد.
تیم چین با 10 امتیاز در بخش زنان صدر نشین است و ویتنام با 7 امتیاز در رده دوم قرار دارد. تیم اول بانوان كشورمان هم در پی باخت به چین، به رده سوم جدول رده بندی نزول كرد.حریف تیم شطرنج زنان ایران در دور ششم تیم ازبكستان است.
مسابقات تیمی جام ملت های آسیا تا 13 مرداد ماه جاری ادامه دارد كه ایران چهار تیم در دو بخش زنان و مردان این رقابت ها حضور دارند.
تركیب تیم سبز مردان را پرهام مقصودلو،سید محمد امین طباطبایی، علیرضا فیروزجا، مسعود مصدق پور و پویا ایدنی و تیم قرمز را شاهین لرپری زنگنه،احسان قائم مقامی، سید خلیل موسوی،پوریا درینی و امیررضا پوررمضانعلی تشكیل می دهند.
در بخش زنان تیم سبز با تركیب مبینا علی نسب،آناهیتا زاهدی فر،وصال حامدی نیا، سارا سادات خادم الشریعه و میترا حجازی پور و تیم قرمز با تركیب مطهره اسدی، هما علوی،سیده ستاره سبط رسول، میترا اصغرزاده و آنوشا مهدیان در این رویداد حضور دارند. دور ششم این مسابقات امروز - پنجشنبه برگزار می شود.
ورزشی**9250**1440