نیروهای مسلح با پرچم سفید صلح آماده دفاع هستند

تربت حیدریه - ایرنا - فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی گفت: یكی از شاخصه های محوری نیروهای مسلح در نظام جمهوری اسلامی آن است كه در یك دست پرچم سفید صلح به دست دارند و با سلاح در دست دیگر آماده دفاع از سرحدات میهن هستند.

به گزارش ایرنا، امیر 'كیومرث حیدری' روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از تیپ مستقل پیاده 177 متحرك هجومی شهید محمد جعفر نصر اصفهانی مستقر در تربت حیدریه طی گفت و گو با خبرنگاران افزود: هیچ خطری مرزهای كشور را تهدید نمی كند و جنجال های رسانه ای و یاوه گویی های ترامپ بی نتیجه است و نیروهای مسلح آماده اند طومار هر متجاوزی را در كمترین زمان ممكن در هم بپیچند.
وی اظهار داشت: امروز نیروهای مسلح جمهوری اسلامی با بصیرت كامل و در سایه تبعیت از ولی فقیه، اجازه نخواهند داد هیچ خطری مرزها و موجودیت كشور را تهدید كند و نیروهای مسلح همیشه آماده و مهیا برای مقابله با هرگونه تجاوز احتمالی هستند.
امیر حیدری با بیان اینكه یاوه گویی های ترامپ تازگی ندارد، گفت: از پیروزی انقلاب اسلامی تا كنون آمریكایی ها تا توانسته اند توطئه كرده اند و ملت ایران با اتكا به خدا و اطاعت از ولایت فقیه و نیز وحدت و انسجام ملی مانند گذشته پاسخ قاطع و دندان شكن به دشمن خواهد داد.
وی بر استفاده از تمام توان و اراده نیروهای مسلح تاكید كرد و افزود: استفاده از توانمندی محققان و اندیشمندان داخلی بطور كامل محقق شده و این سیاست از همان روزهای آغازین جنگ تحمیلی با فرمان امام راحل مبنی بر خودكفایی بومی نیروهای مسلح، عملیاتی شده است.
وی اظهار داشت: آنچه امروز در چرخه دفاعی نیروی زمینی به كار گرفته می شود، حاصل دسترنج متخصصان، سربازان و افسران ایرانی است و با افتخار اعلام می كنیم هیچ نیازی به ادوات و تجهیزات خارجی نداریم.
فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه در سفر یك روزه به تربت حیدریه از نمایشگاه ابتكارات كاركنان تیپ مستقل پیاده 177 متحرك هجومی شهید محمد جعفر نصر اصفهانی مستقر در این شهر بازدید كرد.
وی در این سفر با كاركنان پایور دیدار داشته و در همایش تجلیل از كاركنان نمونه این تیپ شركت خواهد كرد.
تیپ مستقل پیاده 177 متحرك هجومی شهید محمد جعفر نصر اصفهانی مستقر در تربت حیدریه خرداد ماه سال 90 از لشكر 77 پیروز ثامن الائمه (ع) خراسان جدا شده و ماموریت خود را به صورت مستقل انجام می دهد.
این یگان نظامی تاكنون هزار و 520 شهید و سه هزار جانبار تقدیم نظام جمهوری اسلامی كرده است.
شهرستان 225 هزار نفری تربت حیدریه در 150 كیلومتری جنوب مشهد واقع است.
6121 /1744 / 6053