۱۰ مرداد ۱۳۹۷،‏ ۹:۳۰
کد خبر: 82987853
۰ نفر
كاهش هشت ورزشكار زن در تركيب نهايي اعزامي به جاكارتا

تهران- ايرنا- ورزشكاران اعزامي ايران به بازي هاي آسيايي 2018 اندونزي كه بر اساس آخرين مصوبه ستاد عالي بازي هاي در خرداد ماه امسال 275 ورزشكار مرد و 105 ورزشكار زن اعلام شده بود در فهرست نهايي شمار ورزشكاران زن به 97 نفر كاهش يافت.

به گزارش ايرنا؛ در آخرين نشست ستاد عالي بازي ها كه دوشنبه هفته جاري برگزار شده بود، از اضافه شدن تيم ملي شمشيربازي اسحله سابر زنان با تركيب كيانا باقرزاده، پريماه برزگر، نجمه سازنچيان و فائزه رفيعي به دليل عملكرد قابل قبول در مسابقات قهرماني آسيا و كسب عنوان ششمي در فهرست ورزشكاران زن اعزامي به جاكارتا خبر دادند.
اما با احتساب 105 ورزشكار زن اعزامي در ستاد عالي بازي هاي در خرداد ماه امسال، احتمال مي رفت كه با اضافه شدن اين چهار بانوي شمشيرباز به 109 ورزشكار زن افزايش يابد كه با اعلام سه شنبه شب سيد نصرالله سجادي سرپرست كاروان ورزشي ايران در آئين بدرقه كاروان به جاكارتا اين تعداد به 97 ورزشكار زن كاهش يافت.
حال با توجه به كاهش هشت بازيكن زن ورزشكار در اين دوره از بازي ها، اين براي نخستين بار است كه ورزشكاران زن ايران با اين تعداد نفرات راهي بازي هاي آسيايي مي شوند.
پيشتر بيشترين حضور زنان در بازي هاي آسيايي 88 ورزشكار بانو اعلام شده بود اما زنان ورزشكار، محجبه و توانمند ايران اسلامي بعد از پيروزي انقلاب اسلامي براي نخستين بار با تمام محدوديت ها تاكنون 2 مدال طلاي ارزشمند و در مجموع 16 مدال در سبد ايران اندوختند.
همچنين در ادوار گذشته بازي ها، بانوان ورزشكار ايراني تنها در دو تا سه رشته به فينال رقابت ها راه يافتند اما در بازي هاي آسيايي اينچئون در 8 رشته فيناليست شدند و به مدال هاي خوشرنگ دست يافتند.
اما با كاهش فهرست اوليه ورزشكارن زن اعزامي به جاكارتا، شمار ورزشكاران مرد از 275 نفر به 282 نفر افزايش يافت ولي در مجموع شمار ورزشكاران اعزامي اوليه با يك نفر كاهش به 379 بازيكن رسيد.
بر اين اساس سرپرستان اعزامي به اين رويداد طي هفته جاري و در كمتر از 17 روز آينده در جاكارتا ثبت نام نهايي كاروان هاي خود را انجام مي دهند كه فهرست ورزشكاران ايران روز جمعه هفته جاري پس از ثبت نامه نهايي اعلام خواهد شد.
اين دوره از بازي ها از 27 مرداد تا 11 شهريور ماه امسال در 40 رشته، 462 ماده ورزشي و با حضور بيش از 11 هزار ورزشكار از 45 كشور آسيايي در جاكارتا، پالمبانگ و هفت شهر در حومه جاكارتا برگزار خواهد شد.
كاروان 631 نفر ايران هم با (282 ورزشكار مرد و 97 ورزشكار زن)، 193 (سرپرست، مربي، كادر اجرايي)، 30 داور و 29 رئيس فدراسيون در 38 رشته به اين آوردگاه قاره كهن اعزام مي شوند.
ورزشي**9250**1597