طرح توسعه جزيره هرمز با شتاب بيشتري دنبال شود

بندرعباس- ايرنا- معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان گفت: با توجه به اهميت توسعه پايدار جزيره هرمز در بهبود معيشت و اشتغال مردم آن، بايد روند اجراي اين طرح با شتاب بيشتري دنبال شود.

به گزارش ايرنا، ايرج حيدري عصر سه شنبه در نشست كارگروه اقتصادي و سرمايه گذاري سند توسعه جزيره هرمز افزود: صدور هرگونه مجوز سرمايه گذاري در راستاي اجراي سند توسعه جزيره هرمز بايد با هماهنگي استانداري باشد و طرح هاي سرمايه اي قبل از اجرا، مورد پايش و ارزيابي دقيق قرار گيرد.
وي بيان داشت: اجراي سند توسعه جزيره هرمز مورد تاكيد استاندار هرمزگان است و اولويت سرمايه گذاري در اجراي اين طرح نيز با افراد توانمند و بومي اين منطقه است.
معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان اظهار داشت: جزيره هرمز از ويژگي هاي زمين شناسي نادري برخوردار بوده و داراي آثار تاريخي و جاذبه هاي زيباي طبيعي است كه نه تنها در استان هرمزگان بلكه در كشور به عنوان يك شاخص مطرح است.
حيدري گفت: طرح هاي عمراني و سرمايه گذاري نبايد به آثار طبيعي و تاريخي موجود در جزيره هرمز آسيب بزند.
وي از مديران متولي سند توسعه جزيره هرمز خواست تا گزارشي از روند كامل اجراي اين طرح را تهيه و براي ارزيابي به استانداري ارسال كنند.
هرمز جزيره ‌اي بيضي‌ شكل و گنبدي نمكي در خليج فارس در فاصله 8 كيلومتري بندرعباس قرار گرفته كه به سبب موقعيت راهبردي جغرافيايي، بازرگاني و همسايگي با تنگه هرمز به كليد خليج فارس نيز شهره است.
جزيره هرمز به بهشت زمين و جعبه مداد رنگي با بيش از 90 طيف رنگي شهرت دارد، جزيره اي كه تمامي رنگ هاي دنيا يكجا در آن جمع شده و يك تابلوي نقاشي زيبا خلق كرده است.
پرندگان دريايي گوناگون، دلفين ها، لاك پشت ها، جنگل هاي مانگرو بخشي از جذابيت اين جزيره است.
7195/ 6048

سرخط اخبار استان‌ها