27هزار 494 سند مالكیت در كرمان صادر شد

كرمان- ایرنا- مدیركل ثبت اسناد و املاك استان كرمان گفت:27 هزار و 494 سند مالكیت در قالب طرح كاداستر از ابتدای سالجاری تاكنون در این استان صادر شده است.

رضا طالبی زاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بیش از 90 درصد خدمات اداره كل ثبت اسناد و املاك استان كرمان بطور الكترونیكی انجام می شود.
مدیركل ثبت اسناد و املاك استان كرمان سند مالكیت كاداستری را عامل مهمی برای توسعه اقتصادی و تحقق اقتصاد مقاومتی در سطح روستاها و مناطق كمتر توسعه یافته كشور عنوان كرد و گفت: اسناد كاداستری یك پشتوانه و ضمانت مناسب برای اخذ تسهیلات بانكی برای روستاییان است كه در سال گذشته 2 هزار و 6 سند مالكیت روستایی صادر شد.
طالبی خاطرنشان كرد: از ابتدای اجرای طرح كاداستر تاكنون 15 میلیون و 800 هزار هكتار در سیستم كاداستر اداره كل ثبت اسناد و املاك استان كرمان جانمایی و 10 میلیون و 250 هزار هكتار از اراضی نیز تثبیت مالكیت و سند كاداستری برای آنها صادر شده است.
طرح كاداستر یكی از طرح های پیشگیرانه سازمان ثبت اسناد و املاك كشور در حوزه مبارزه با زمین خواری و همچنین افزایش دقت نقشه های ثبتی، تصویب و اجرایی كردن قانون جامع حدنگار است كه اداره كل ثبت اسناد استان كرمان در اجرای این طرح در كشور پیشگام بوده است.
9895/ 5054