ابتكار خواستار آزادي دو زن ايراني زنداني در اندونزي شد

تهران- ايرنا- معاون رئيس جمهوري در امور زنان و خانواده، با بيان اينكه دو زن ايراني در اندونزي زنداني هستند؛ افزود: در مذاكرات انجام شده با مقامات اندونزي درخواست كردم كه اين دو نفر آزاد شوند و به آغوش خانواده خود بازگردند.

به گزارش ايرنا از اعلام روز سه شنبه پايگاه اطلاع رساني معاونت امور زنان و خانواده رياست جمهوري، معصومه ابتكار در ديدار با مقامات و هيات اندونزيايي كه به ايران سفر كرده اند، افزود: رايزني با مقامات اندونزي در خصوص آزادي دو زن ايراني از زندان هاي اين كشور انجام شده است.
وي همچنين درباره امضاي يادداشت تفاهم نامه همكاري با موضوع توانمندسازي زنان، حمايت از كودكان و تاب آوري خانواده ميان ايران و اندونزي گفت: اين تفاهم نامه ابعاد مختلفي از جمله همكاري هاي پژوهشي و مطالعاتي را دربرمي گيرد.
ابتكار اظهار داشت: پيشنهادي در حوزه پژوهشي به اندونزي ارائه كرده ايم كه بر اساس اين پيشنهاد، تجربيات و دستاوردهايي كه ايران و اندونزي در حوزه زنان دارند، به اشتراك گذاشته مي شود.
معاون رئيس جمهوري در امور زنان و خانواده همچنين از پيش بيني مجازات سنگين براي سوءاستفاده كنندگان جنسي از كودكان و نوجوانان در فضاي مجازي خبر داد و گفت: لايحه حمايت از كودكان و نوجوانان در صحن علني مجلس يك لايحه مبسوط است كه به ابعاد مختلف آزار و اذيت كودكان و نوجوانان مي پردازد. يكي از مخاطرات كودكان فضاي مجازي است.
ابتكار با اشاره به جنبه پيشگيري از بعد قضايي نيز اظهار داشت: بر اساس اين لايحه بايد از سوي قوه قضاييه نيز ساختاري براي رسيدگي به اين جرايم پيش بيني شود. همچنين به جرايم حوزه كودكان از منظر عمومي نگاه شده است. در اين لايحه به طور خاص به جرايم حوزه كودكان چه از منظر جنسي و چه از منظرهاي ديگر پرداخته شده و مجازات ‌هاي سنگيني درنظرگرفته شده است. اميدواريم كه مجلس شوراي اسلامي هر چه سريعتر اين قانون را تصويب كند.
هياتي از اندونزي از جمله يوحنا سوزانا يم بيسه وزير توانمندسازي زنان و حمايت از كودكان اندونزي از چند روز گذشته به ايران سفر كرده كه تاكنون با مسئولان و مقامات مختلفي در ايران ديدار داشته اند.
اجتمام*7268*1834