129 مهاجر غیرقانونی پاكستان به ایران برگشت داده شدند

اسلام آباد - ایرنا - رسانه های پاكستانی اعلام كردند كه 129 تبعه پاكستانی به جرم ورود غیرقانونی و نداشتن مدارك معتبر اقامتی در ایران، از طریق گذرگاه مرزی تفتان (هم مرز با شهر میرجاوه ایران) به نیروهای مرزبانی این كشور تحویل شدند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، تارنمای خبری تلویزیون 'دنیا'ی پاكستان در خبری اعلام كرد:این افراد كه بدون داشتن مدارك معتبر در ایران اقامت داشتند، از طریق گذرگاه مرزی تفتان به نیروهای مرزبانی پاكستان تحویل شدند.
بیشتر اتباع پاكستانی كه در ایران بازداشت و به كشورشان بازگردانده می شوند، كارگرانی هستند كه مدارك معتبر مربوط به مهاجرت ندارند و بسیاری از آنان قصد عبور از مسیر ایران برای ورود غیرقانونی به كشورهای اروپایی دارند.
بنابر اعلام روزنامه اردو زبان 'اوصاف' پاكستان در بیست و دوم اردیبهشت ماه سال جاری، 149 تبعه پاكستانی نیز به جرم ورود غیرقانونی و نداشتن مدارك معتبر اقامتی در ایران، از طریق گذرگاه مرزی تفتان (هم مرز با شهر میرجاوه ایران) به نیروهای مرزبانی این كشور تحویل داده شدند.
دهم اردیبهشت ماه جاری نیز 100 تبعه پاكستانی كه بدون داشتن مدارك معتبر در ایران اقامت داشتند، از طریق گذرگاه مرزی تفتان به نیروهای مرزبانی این كشور تحویل شدند.
مهاجرت غیرقانونی اتباع پاكستان به ایران موضوع تازه ای نیست و همه ساله تعداد زیادی از اتباع پاكستانی كه سعی می كنند به صورت غیرقانونی وارد ایران شوند، به دست نیروهای مرزبان ایران دستگیر و اغلب به كشورشان بازگردانده می شوند.
بیكاری و مشكلات اقتصادی در پاكستان از مهم ترین دلایل مهاجرت های غیرقانونی اتباع این كشور محسوب می شود.
این مهاجران غیرقانونی پس از ورود به ایران، معمولا سعی می كنند تا خود را به مرز تركیه برسانند و از طریق ورود غیرقانونی به تركیه و سپس یونان، خود را به اروپا برسانند اما در بیشتر موارد در خاك ایران یا تركیه گرفتار نیروهای مرزبانی و پلیس می شوند.
آساق**6125**1600 **1663**