۸ مرداد ۱۳۹۷،‏ ۱۳:۱۳
کد خبر: 82985913
۰ نفر
سلحشوری: سرخابی‌ها باید از حمایت‌های دولتی رها شوند

تهران- ایرنا- نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: باشگاه های استقلال و پرسپولیس باید به صاحبان واقعی خود یعنی مردم واگذار شده و از حمایت های دولتی رها شوند.

پروانه سلحشوری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا در خصوص تذكر به وزیر ورزش و جوانان در رابطه با شرایط نامناسب مدیریتی در باشگاه استقلال اظهار داشت: با توجه به خواسته طرفداران استقلال و نابسامانی مدیریتی در این باشگاه پیگیر شرایط این تیم هستم.
وی ادامه داد: متاسفانه در مدت اخیر شاهد تغییرات مدیریت ناصحیح در باشگاه استقلال بودیم و این باعث شد آنها نتوانند با آمادگی لازم وارد لیگ برتر شوند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: استقلال نماینده كشورمان در لیگ قهرمانان آسیا است و ادامه این روند به جایگاه این تیم در آسیا لطمه وارد خواهد كرد.
وی تصریح كرد: فوتبال ایران برای نجات از وضعیت فعلی باید به سمت خصوصی سازی و حرفه ای شدن قدم بر دارد. در برنامه ششم توسعه، حمایت مالی از ورزش حرفه ای ممنوع شده است اما همچنان شاهد دخالت های وزارت ورزش و جوانان در این مساله هستیم و اطمینان داشته باشید تذكرات من ادامه خواهد داشت.
سلحشوری اظهار داشت: پرسپولیس و استقلال به عنوان پر هوادارترین باشگاه های فوتبال كشور باید از سوی دولت رها شده و اجازه دهیم این دو باشگاه خصوصی و به مردم و افراد دارای صلاحیت واگذار شوند. فراموش نكنیم این دو تیم میلیون ها هوادار در ایران و خارج از كشور دارند و وظیفه همه ما تلاش برای حل مشكل آنها است.
وی افزود: امروز در كشور ما پول را سرمایه می دانند در حالی كه با ارزش ترین سرمایه، سرمایه انسانی است و نباید با اقدامات غلط خود كاری كنیم كه هواداران این دو تیم هر روز استرس داشته باشند.
نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه شاهد سرمایه سوزی روزانه در این دو باشگاه هستیم و بهتر است هر چه سریعتر بهترین تصمیم در خصوص سرخابی ها اتخاذ شود.
سلحشوری در خصوص آخرین پیگیری های مجلس در رابطه با حق پخش تلویزیونی فوتبال اظهار داشت: كمیسیون فرهنگی در این خصوص ماه ها جلسه داشته و شخصا یكی از مدافعان پرداخت حق پخش تلویزیونی به فوتبال بودم اما بعضی دستگاه ها همچون صدا و سیما بر مجلس غلبه دارند و تسلط آنها بیشتر از ما است و هر چیزی را كه اراده كنند، بدست می آورند.
وی افزود: با تلاش هایی كه همكاران در مجلس انجام دادند، توانستند یكسری توافقات را میان سازمان صدا و سیما و فدراسیون فوتبال حاصل كنند اما بی تردید باز هم در این راه می توان قدم های خوبی برداشت.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینكه حمایتش از باشگاه استقلال طرفداری از تیم آبی ها نیست، گفت: اطمینان داشته باشید اگر این مشكل برای پرسپولیس هم بود به آن ورود می كردم و وظیفه من به عنوان نماینده مردم حمایت از علایق آنها است. فوتبال یكی از دلایل شادی مردم ایران است و ما نباید به هر دلیلی شادی های آنها را به استرس تبدیل كنیم.
سلحشوری در خصوص ورود خانواده ها به ورزشگاه ها اظهار داشت: همانطور كه می دانید شروع كننده این مساله من و بانوان كمیسیون فرهنگی مجلس بودیم و توانستیم با همكاری وزارت ورزش و جوانان ورود خانم ها به سالن های والیبال و بسكتبال را اجرایی كنیم و همچنان هم به دنبال ورود خانواده ها به ورزشگاه ها هستیم و حتی در این رابطه شخص رییس جمهور نیز دستوراتی را صادر كرده اند.
ورزشی **9118**1597

سرخط اخبار سیاست