6 درصد اعتبارات سفر رييس جمهوري نصيب تربت حيدريه شد

تربت حيدريه - ايرنا - معاون امور فني و عمراني فرمانداري تربت حيدريه گفت: سهم تربت حيدريه از سفر هيات دولت به استان خراسان رضوي در ارديبهشت ماه امسال، هزار و 234 ميليارد ريال است كه معادل 6 درصد كل اعتبارات سفر است.

احسان كريمي روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا افزود: بر اساس اولويت بندي نيازهاي اين شهرستان، 400 ميليارد ريال از اين رقم براي تكميل بيمارستان 264 تختخوابي امام حسين(ع) هزينه مي شود.
وي با بيان اينكه براي تكميل راه اصلي رباط سنگ به كدكن نيز 170 ميليارد ريال و براي آبرساني به تربت حيدريه 165 ميليارد ريال در نظر گرفته شده است، تصريح كرد : 194 ميليارد ريال نيز براي طرح هاي كشاورزي شامل كمك هاي فني و اعتباري براي توسعه طرح هاي آبياري، بازسازي قنوات و تكميل 10 مجتمع و شهرك گلخانه اي و دامپروري و همچنين براي تكميل مجتمع هاي آبرساني روستايي 120 ميليارد ريال در نظر گرفته شده است.
كريمي افزود: براي تكميل مجتمع فرهنگي هنري تربت حيدريه، ساماندهي و مرمت حمام حاج رييس و توسعه ايستگاه هاي امداد و نجات هلال احمر در سطح شهرستان و جاده هاي منتهي به تربت حيدريه نيز اعتبارات خاصي در نظر گرفته شده است.
وي گفت: البته يكي از اولويت هاي كاري ما در سالجاري، موضوع اصلاح و مرمت ورودي هاي شهر تربت حيدريه است كه از سال هاي قبل مورد نظر مردم بوده و امسال با مساعدت نماينده مردم در مجلس شوراي اسلامي ، 140ميليارد ريال به اين امر اختصاص يافت كه اكنون طرح پيشنهادي شركت مشاور در شوراي ترافيك به تصويب رسيده است.
كريمي افزود: طرح احداث و راه اندازي مجتمع هاي خدمات رفاهي در چهار نقطه از مسير مشهد به گرماب، مزار امام زاده احمدرضاي بوري آباد، شهر رباط سنگ و شهر تربت حيدريه در دست بررسي و اقدام است كه تامين اعتبار و اجراي آن با مشاركت بخش خصوص، شهرداري، ميراث فرهنگي، اوقاف، آستان قدس، اعتبارات تملك و ماده 180 خواهد شد.
وي اظهار داشت: همچنين بحث تكميل زيرساخت هاي گردشگري در روستاهاي بكاول و رودمعجن امسال آغاز شده و تا سال 98 به اتمام خواهد رسيد و علاوه بر اين اصلاح هندسي معابر شهري تربت حيدريه در دستور كار قرار گرفته و با كمك شهرداري آغاز شده است.
اكنون در مسير 150 كيلومتري تربت حيدريه تا مشهد كه گفته مي شود بين 10 تا 12 ميليون مسافر سالانه در آن تردد مي كند ، تنها يك مجتمع اقامتي در رباط سفيد وجود دارد كه آنهم بدليل اجراي طرح كمربندي تقريبا از دسترس مسافران و زايران خارج شده است.
مركز شهرستان 225 هزار نفري تربت حيدريه در 150 كيلومتري جنوب مشهد واقع است.
6121 /1744