عراق برای خاموش كردن هورالعظیم كمك بین المللی خواست

بغداد - ایرنا - در پی شعله ور شدن دوباره آتش در هور العظیم (هور الهویزه) وزارت منابع آب عراق كمك های بین المللی برای خاموشی آن درخواست كرد.

به گزارش ایرنا، وزارت منابع آب عراق روز دوشنبه با صدور اطلاعیه ای از سازمان های بین المللی ذیربط خواست برای خاموش كردن آتش هور و نجات جان ساكنان آن به بغداد كمك كنند.
در اطلاعیه آمده است اخیرا آتش سوزی هایی در بخش های شمالی هور الهویزه كه از سرمایه های میراث جهانی و نخستین مركز ثبت شده در توافقنامه رامسر بشمار می رود، رخ داده است.
وزارت منابع آب عراق، خشكسالی بی سابقه، كاهش بارندگی و افت ورودی آب به هور را بویژه در سالجاری از عوامل مهم آتش سوزی در هور دانست.
در این اطلاعیه از سازمان های بین المللی و عراقی خواسته شده است ورود به این موضوع و ارائه كمك های لازم برای نجات ساكنان، تامین آب شرب و مواد غذایی مورد نیاز آنان و نیز تامین علوفه دام ها در این مناطق شده است تا دامنه ضرر و زیان آنان كاهش یابد.
وزارت منابع آب عراق همچنین خواستار همكاری میان ایران و عراق برای افزایش ورودی آب به منطقه و كاهش مشكل خشكی آن شد.
این اطلاعیه درحالی است كه هفته گذشته نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران بشكل داوطلبانه و پس از طی مراحل هماهنگی با طرف عراقی، آتش در هور العظیم را خاموش كرد.
خاورم*4*380**