استقبال مسافران از پرواز عمان - كیش افزایش یافته است

كیش - ایرنا - معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد كیش اعلام كرد: مسافرت به جزیره كیش با پرواز عمان - كیش و بالعكس با استقبال چشمگیر مواجه شده است.

محمدرضا سعیدی روز یكشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: پرواز مسقط - كیش كه به تازگی احیا و برقرار گردیده ، هم اكنون بدلیل استقبال بالای مسافر، از یك پرواز در هفته به 2 سورتی پرواز افزایش یافته است.
وی گفت: این شرایط تبادل مسافر و گردشگر میان كیش و مسقط با رایزنی و اقدامات تعاملی انصاری لاری مدیر عامل سازمان منطقه آزاد كیش با مسوولان عمانی حاصل شده است.
وی اظهار داشت: برای تحقق این مهم چندی پیش به همراه معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد جزیره با حضور در كشور عمان، فعالیت دفتر شركت كیش ایر در مسقط مجدد ساماندهی شد و هم اكنون در حال رایزنی و توسعه روابط تجاری و گردشگری در این حوزه هستیم.
وی افزود: اكنون تقاضای برقراری پرواز بیشتر در این مسیر بالا است و آخرین پرواز این مسیر موید این است كه پرواز با ظرفیت كامل برقرار می باشد.
وی اظهار داشت: پتانسیل و فضای كار در جزیره كیش برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری مهیا است و یكی از اولویت های مدیریتی در این جزیره زیبا است.
معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد كیش گفت: امور خدمات ویزایی به اتباع خارجی كه پیش از این در جزیره كیش انجام می شد و بنا به دلایلی منتفی گردیده بود، اكنون با برقراری پرواز مسقط - كیش برای مسافران اتباع این كشور فراهم شده است.
سعیدی افزود: افزایش و برقراری تعداد پرواز مسقط - كیش از چند نظر دارای توجیه برای جزیره است كه هم می‌تواند باعث حضور گردشگر و اثرگذاری بر حوزه اقتصادی باشد و از طرفی با تقوت ارتباط از مبدا كیش به سایر شهرهاف می توان این گردشگران را به داخل كشور در چارچوب صنعت توریسم هدایت كرد.
معاون سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد كیش اظهار داشت: در حال حاضر تركیبی از مسافران در مسیر مسقط - كیش و بالعكس تردد دارند كه برخی برای انجام امور ویزایی و برخی برای گردشگری و یا توریسم سلامت به جزیره زیبای كیش سفر می‌كنند.
سعیدی تاكید كرد: بدون تردید با تقویت گردشگری بین المللی و فراهم نمودن بسترهای ارتباطی و پروازی به سایر كشورهای حوزه خلیج فارس، شرایط برای حضور بیشتر سرمایه گذاران خارجی در جزیره كیش فراهم می گردد.
وی گفت: بحث بین المللی سازی فعالیت های اقتصادی و كسب و كار یكی از ماموریت های مناطق آزاد است كه در حوزه جزیره كیش به این بین المللی سازی امور اقتصادی توجه ویژه ای شده است.
سعیدی اظهار داشت: یكی از زیرساخت‌های این بین المللی سازی فعالیت های اقتصادی موضوع حمل و نقل هوایی، دریایی و زمینی است كه به واسطه وجود شركت كیش ایر این شرایط در جزیره كیش فراهم شده است.
وی افزود: هم اینك پرواز كیش - دبی برقرار است و در قطر نیز به دنبال این هستیم كه در صورت توجیه اقتصادی این پرواز برقرار گردد، از طرفی ایجاد شرایط پروازی از كیش به تركیه و استانبول نیز از دیگر برنامه‌های در دست پیگیری است.
سالانه بیش از یك میلیون و 700 هزار گردشگر داخلی و خارجی از این جزیره مرجانی بازدید و از ظرفیت های مختلف طبیعی ،تفریحی و گردشگری آن استفاده می كنند.
جزیره كیش با مساحت 91.5 كیلومتر مربع و جمعیتی حدود 40 هزار نفر در 18 كلیومتری كرانه جنوبی ایران در محدوده شمالی آب های نیلگون خلیج فارس واقع است.
6993

سرخط اخبار استان‌ها