3250مشترك در طرح مديريت مصرف برق آذربايجان غربي همكاري كردند

اروميه- ايرنا- مدير دفتر مديريت مصرف شركت توزيع نيروي برق آذربايجان غربي گفت: سه هزار و 250 مشترك با هدف صرفه جويي در مصرف برق طي ايام گرم سال در طرح هاي مديريت بار اين شركت همكاري كردند.

نادر اشرف پور روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: در اين راستا، 2 هزار و 653 فرم در بخش كشاورزي، 290 فرم همكاري در طرح هاي صنعتي، 140 فرم در بخش اداري، 60 فرم در بخش ساير مصارف، 80 فرم در همكاري جايگاه هاي CNG و 10 فرم در خريد برق مولدهاي اضطراري ثبت شده است .
وي ادامه داد: در حال حاضر همكاري مشتركان در طرح هاي مديريت بار در تابستان 1397 از نظر تحويل فرم رشد چشمگيري داشته و بيش از 95 درصد فرم هاي همكاري در سامانه مديريت بار كشور نيز ثبت شده است.
وي بيان كرد: با توجه به فرارسيدن فصل گرما و به تبع آن افزايش مصرف برق و همچنين كاهش توليد برق نيروگاه هاي برق آبي كشور به دليل كاهش نزولات آسماني، لازم است همه مشتركان برق براي كاهش مصرف برق در ساعات اوج بار تابستان حداكثر همكاري را با شركت توزيع برق داشته باشند تا شاهد ناپايداري و خاموشي‌ در شبكه برق نباشيم.
مدير دفتر مديريت مصرف شركت توزيع نيروي برق آذربايجان غربي بيان كرد: بيشتر مشتركان مي توانند با عمل به ضوابط اجرايي مديريت بار و در بازه زماني توافق شده در تابستان همكاري موثري در كاهش پيك و مديريت مصرف با صنعت برق استان داشته باشند.
اشرف پور با اشاره به لزوم همكاري سه هزار مشترك كشاورزي كه داراي كنتور هوشمند آب و برق هستند، گفت: اگر فقط نيمي از اين تعداد به طور متوسط 30 كيلووات در ساعات اوج كاهش مصرف داشته باشند، حداقل 45 مگاوات صرفه جويي در اوج بار صورت مي گيرد.
وي بيان كرد: بازديد از محل مشتركان و استفاده كنندگان انرژي برق اعم از صنعتي، كشاورزي، اداري، تجاري وجايگاه هاي CNG، مساجد، شركتهاي آب وفاضلاب شهري و روستايي و ادارات و سازمانهاي عمومي غير دولتي به خصوص بانكها در قالب كارگروه هاي نظارتي براي نواحي 20 گانه شركت از اولويت ها اين شركت در ايام پيك بار است.
وي ادامه داد: ارايه راهنمايي و توصيه هاي لازم در خصوص بهينه سازي و مشاركت در كاهش پيك به منظور مديريت اضطراري بار، نيز بصورت روزانه در حال انجام است تا بتوان از مصرف بي رويه انرژي برق در ساعات پيك جلويگري شود.
به گزارش ايرنا با افزايش دما در فصل گرما و استفاده بيش از حد از وسايل سرمايشي پرمصرف نظير كولرهاي گازي، امكان خاموشي در سطح كشور وجود دارد.
وسايل سرمايشي بيشترين استفاده برق در بين مشتركان را به خود اختصاص مي دهند؛ طبق بررسي ها سالانه 20 هزار مگاوات برق در اين سيستم ها در كل كشور مصرف مي شود كه رقم بسيار زيادي است.
8135/2093

سرخط اخبار استان‌ها