تعامل دستگاه ها در كاهش  وقوع  جرم  موثر است

بروجرد - ایرنا - معاون استاندار لرستان و فرماندار بروجرد گفت: تعامل و همكاری بین دستگاه های مختلف در كاهش وقوع جرم و بالا رفتن احساس امنیت در جامعه موثر است.

رضا آریایی روز یكشنبه درآیین معارفه دادستان بروجرد درمحل فرمانداری این شهرستان افزود: آسیب های اجتماعی همواره در جامعه وجود دارد و یكی از وظایف مهم دستگاه قضایی پیشگیری از وقوع جرم و جنایت است.
وی اظهار داشت: شناسایی مناطق جرم خیز و انجام اقدامات پیشگیرانه می تواند در كاهش بروز جرم تاثیر داشته باشد.
معاون استاندار لرستان بیان كرد: تولید كنندگان و صنعت گران در شهرستان بروجرد با مشكلاتی روبرو هستند كه دستگاه قضایی باید حمایت های لازم از تولید و كار ایرانی را انجام دهد.
دادستان استان لرستان گفت: برخورد و پیشگیری از جرم وظیفه دستگاه قضایی است و همه نهاد ها نیز باید برای كاهش جرم در جامعه تعامل و همكاری لازم را داشته باشند.
سعید رازانی ادامه داد: باید از حقوق عامه مردم دفاع نمود و دادستان وظیفه دارد تا به پرونده های قضایی سریع رسیدگی كرده تا مردم به حقوق خود برسند.
وی اظهار داشت: تامین امنیت مردم با كار و تلاش فراوان در دستگاه قضایی محقق می شود.
دادستان استان لرستان تاكید كرد: حفاظت از اراضی ملی و بیت المال باید به صورت ویژه بررسی شود و دستگاه قضایی باید پرونده های تولید كنندگان و صنعتگران را در اسرع وقت رسیدگی و از تعطیلی واحدهای تولیدی كوچك و بزرگ جلوگیری كند.
رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری لرستان با بیان اینكه خدمت به مردم یك عنایت الهی است، بیان كرد: در شرایط ویژه كشور كه دشمنان قصد نا كار آمد جلوه دادن نظام را دارند باید با همدلی توطئه دشمن را خنثی كرد.
سید رحیم كاظمی اظهارداشت: ملت ایران همواره درهمه عرصه ها و صحنه ها حضور دارند و این این مهم باعث موفقیت مردم و كشور شده است.
وی اضافه كرد: دشمن همواره به دنبال مشكل تراشی برای كشور و نظام است و تا زمانی كه وحدت و اتحاد وجود داشته باشد این نقشه شوم دشمنان به سرانجام نخواهد رسید.
رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری لرستان تاكید كرد: دادستان بروجرد با مخلان نظم عمومی برخورد قاطع كند زیرا این موضوع یكی از مطالبات مردم است.
كاظمی افزود: تامین امنیت جامعه باعث رونق اقتصادی می شود كه دادستان با هماهنگی و نظارت باید توجه ویژه داشته باشد.
وی ادامه داد: حمایت از سرمایه گذاری باعث ایجاد اشتغال می شود كه دادستان باید در چارچوب قانون از سرمایه گذاران حمایت جدی كند.
دادستان جدید بروجرد گفت: گسترش عدالت در جامعه یكی از مهمترین اهداف دستگاه قضایی است.
مهدی محمدی افزود: حفاظت از بیت المال از حقوق عامه است و دادستان در این راستا اقدامات جدی انجام خواهد داد.
وی اظهارداشت: جرائمی كه حقوق عامه مردم را مورد تعرض قرار دهد با برخورد جدی دادستانی قرار خواهد گرفت.
محمدی افزود: حمایت از حبس زدایی و تولیدات ملی و صنعتگران از سیاست های قوه قضاییه است كه مورد نظر دستگاه قضایی شهرستان قرار خواهد گرفت.
به گزارش ایرنا در این آیین مهدی محمدی به عنوان دادستان جدید بروجرد معرفی و از زحمات 6 ساله مصطفی جعفری دادستان قدیم بروجرد تقدیر به عمل آمد.
6052/7190